RU
phone-icon 0 800 807-888
Що таке бюро кредитних історій та принципи їх роботи

Що таке бюро кредитних історій та принципи їх роботи

21 березня 2019

Бюро кредитних історій (БКІ) є спеціалізованою організацією, що здійснює зберігання загальної кредитної бази, до якої входять усі позичальники, які коли-небудь оформляли кредити в Україні.

БКІ на сьогоднішній день – це сторона, яка обов'язково має бути присутня у відносинах між позичальниками та кредитно-фінансовими установами. Останні мінімізують всі свої ризики за рахунок інформації, яку їм надає БКІ, а ті позичальники, які мають позитивну кредитну репутацію, можуть гарантовано розраховувати на отримання нової позики під мінімальні відсотки, за умови що до цього, вони сумлінно вносили всі обов'язкові платежі за оформленими кредитами і своєчасно розраховувались з усіма взятими на себе фінансовими зобов'язаннями.

Бюро кредитних історій в Україні

На території нашої країни БКІ здійснює свою діяльність вже більше 13 років. Основними гравцями на українському кредитному ринку є:

 • ТОВ «Українське бюро кредитних історій», веб-сайт: https://www.ubki.ua;
 • ПрАТ «Перше Всеукраїнське бюро кредитних історій», веб-сайт: https://www.ubki.ua.

У базу даних перерахованих вище організацій вноситься вся інформація щодо позичальників, навіть за умови, що вони лише один раз протягом свого життя брали кредит.

Само собою, позичальники, як і всі інші, є звичайними живими людьми і багато хто з них іноді змінює місце свого проживання, систематично вирушаючи в тривалі відрядження або подорожуючи всією територією нашої країни. Тоді БКІ, для пошуку інформації про конкретну людину чи вивчення якихось важливих деталей її кредитної біографії, можуть обмінюватись між собою наявними у них даними.

В результаті даних дій відбувається актуалізація тієї первинної інформації, що була отримана раніше, і банківська установа має можливість прийняти вірне рішення щодо видачі кредитних коштів. Основні принципи кредитування банківськими установами базуються на поверненні заборгованості, тому вони ніколи не працюють з потенційними банкрутами.

Співпраця кредитно-фінансових установ і БКІ

Робота БКІ дуже проста, а схема цієї роботи вже давно дуже добре налагоджена:

 • Позичальники вибирають кредитну організацію, яка максимально підходить під їхні вимоги, і подають до неї заявку на оформлення позики. Дана організація запитує у позичальника, чи згоден він на те, що буде проаналізовано його особисті дані та відправлений запит у БКІ. Ґрунтуючись на письмовому дозволі позичальника, кредитно-фінансова організація може відправляти запит на отримання його детального досьє.
 • Кредитно-фінансова установа, яка має підписаний договір з одним або відразу декількома БКІ направляє запит на отримання даних про цього клієнта.
 • БКІ, ґрунтуючись на наявних даних про даного позичальника, починає готувати детальний звіт, на базі якого в майбутньому, формуватиметься досьє потенційного позичальника.
 • Кредитно-фінансова установа отримує відповідь з БКІ, в якому подається детальний звіт про позичальника. Ґрунтуючись на ньому, організацією приймається рішення про те, надати цьому позичальникові кредит чи відмовити йому.

Насправді, всі банківські установи та МФО в 100% випадків здійснюють детальну перевірку кожного із своїх клієнтів за базами даних БКІ. Даний спосіб є найпростішим, бо він не передбачає серйозних витрат і дає можливість кредитно-фінансовій установі захиститись від тих позичальників, які мають негативну кредитну репутацію.

На превеликий жаль, сьогодні шахраї досить часто використовують такий людський фактор як довірливість і здійснюють спроби оформити кредит на незнайомих їм людей. Тому ніколи не можна втрачати пильності та необхідно постійно контролювати стан своєї кредитної репутації, систематично переглядаючи актуальну інформацію.

Потрібно також відзначити й те, що здійснення взаємодії з базою даних БКІ автоматизовано на 80%, а процес обробки кожного із запитів відбувається в автоматичному режимі, що допомагає прискорити відповідь на запит про видачу кредиту і мінімізує час очікування.

Яким чином здійснюється автоматизація взаємодії з БКІ?

БКІ має свої закриті інтернет-ресурси, доступ до яких є лише у обмеженого кола осіб. Володіючи можливістю ознайомитися з цими даними, банківські працівники, що знаходяться в партнерських відносинах один з одним, мають можливість максимально швидко отримати усі необхідні для них дані про позичальника, маючи тільки дані його паспорта. Багато великих банків мають спеціальну програму, яка в автоматичному режимі подає запит в БКІ і обробляє отриману звідти відповідь протягом однієї хвилини.

Як можна безкоштовно ознайомитись з інформацією по своїй кредитній історії?

Будь-який повнолітній громадянин України має право безкоштовно (раз на рік) ознайомитися зі своєю кредитною історією, якщо кредитор відмовив йому в наданні позики. Для цього позичальник повинен відправити запит на адресу одного з БКІ, які були перераховані на початку статті.

 • ТОВ «Українське бюро кредитних історій». Необхідно відправити письмово заяву за адресою: 49044, м.Дніпро, а/с 2733. Приклад заяви можна завантажити за посиланням;
 • ПрАТ «Перше Всеукраїнське бюро кредитних історій». Інструкцію з отримання кредитної історії в даному бюро можна почитати за посиланням;

Яким чином можна оформити кредит маючи погану кредитну історію?

Якщо після декількох невдалих звернень до банківських установ Вам постійно відмовляють в оформленні позики, не варто впадати у відчай і саме час звернутись в одну з МФО, які надають послугу онлайн-кредитування, наприклад, в компанію Твої Гроші.

Навіть з огляду на те, що Ви допускали прострочення за щомісячними сплатами, працевлаштовані на даний момент неофіційно або у Вас ще не до кінця погашений один з кредитів – в Твої Гроші Ви можете отримати кредитні кошти на карту.

У чому ж переваги МФО «Твої Гроші»:

 • У компанії систематично розігруються різні призи для постійних клієнтів;
 • Можливість максимально швидко оформити необхідну суму грошей в борг;
 • Якщо позичальник з негативною КІ, кілька разів поспіль оформить кредит в Твої Гроші і своєчасно погасить його, він може істотно поліпшити свою кредитну репутацію;
 • При оформленні кредиту позичальник повинен пред'явити мінімальну кількість документів.

Звертайтеся за позикою в МФО Твої Гроші і Вам максимально швидко видадуть кредит онлайн з поганою кредитною історією.Голосів: 1, у середньому: 5.0 з 5
  Оцініть статтю!

Гроші будуть у Вас вже в 00:29

Сума:
грн.
Термін:
дн.

Останні новини

 Вітаємо з новорічними святами

Вітаємо з новорічними святами

Новий рік 2019

29 грудня 2018

Переможці 5-го етапу акції "Грошовий листопад"

Переможці 5-го етапу акції "Грошовий листопад"

Фінальний розіграш завершено. Всі призи знайшли своїх переможців!

28 листопада 2018

Переможці 4-го етапу акції "Грошовий листопад"

Переможці 4-го етапу акції "Грошовий листопад"

Чергові 6 щасливчиків виграли гроші

20 листопада 2018

Останні статті

Технологія блокчейн - чи є інтерес у банків?

Технологія блокчейн - чи є інтерес у банків?

У статті йдеться про зацікавленість банків у використанні технології блокчейну

27 січня 2020

Як знайти розумний баланс між накопиченням і марнотратством?

Як знайти розумний баланс між накопиченням і марнотратством?

Мотивуюча стаття - заклик діяти у напрямі фінансового благополуччя

19 листопада 2019

5 правил безпеки відправки онлайн-переказів

5 правил безпеки відправки онлайн-переказів

Випадки, за яких слід дотримуватися безпеки при користуванні електронними переказами

11 листопада 2019