RU
phone-icon 0 800 807-888
Що таке бюро кредитних історій та принципи їх роботи

Що таке бюро кредитних історій та принципи їх роботи

21 березня 2019

Бюро кредитних історій (БКІ) є спеціалізованою організацією, що здійснює зберігання загальної кредитної бази, до якої входять усі позичальники, які коли-небудь оформляли кредити в Україні.

БКІ на сьогоднішній день – це сторона, яка обов'язково має бути присутня у відносинах між позичальниками та кредитно-фінансовими установами. Останні мінімізують всі свої ризики за рахунок інформації, яку їм надає БКІ, а ті позичальники, які мають позитивну кредитну репутацію, можуть гарантовано розраховувати на отримання нової позики під мінімальні відсотки, за умови що до цього, вони сумлінно вносили всі обов'язкові платежі за оформленими кредитами і своєчасно розраховувались з усіма взятими на себе фінансовими зобов'язаннями.

Бюро кредитних історій в Україні

На території нашої країни БКІ здійснює свою діяльність вже більше 13 років. Основними гравцями на українському кредитному ринку є:

 • ТОВ «Українське бюро кредитних історій», веб-сайт: https://www.ubki.ua;
 • ПрАТ «Перше Всеукраїнське бюро кредитних історій», веб-сайт: https://www.ubki.ua.

У базу даних перерахованих вище організацій вноситься вся інформація щодо позичальників, навіть за умови, що вони лише один раз протягом свого життя брали кредит.

Само собою, позичальники, як і всі інші, є звичайними живими людьми і багато хто з них іноді змінює місце свого проживання, систематично вирушаючи в тривалі відрядження або подорожуючи всією територією нашої країни. Тоді БКІ, для пошуку інформації про конкретну людину чи вивчення якихось важливих деталей її кредитної біографії, можуть обмінюватись між собою наявними у них даними.

В результаті даних дій відбувається актуалізація тієї первинної інформації, що була отримана раніше, і банківська установа має можливість прийняти вірне рішення щодо видачі кредитних коштів. Основні принципи кредитування банківськими установами базуються на поверненні заборгованості, тому вони ніколи не працюють з потенційними банкрутами.

Співпраця кредитно-фінансових установ і БКІ

Робота БКІ дуже проста, а схема цієї роботи вже давно дуже добре налагоджена:

 • Позичальники вибирають кредитну організацію, яка максимально підходить під їхні вимоги, і подають до неї заявку на оформлення позики. Дана організація запитує у позичальника, чи згоден він на те, що буде проаналізовано його особисті дані та відправлений запит у БКІ. Ґрунтуючись на письмовому дозволі позичальника, кредитно-фінансова організація може відправляти запит на отримання його детального досьє.
 • Кредитно-фінансова установа, яка має підписаний договір з одним або відразу декількома БКІ направляє запит на отримання даних про цього клієнта.
 • БКІ, ґрунтуючись на наявних даних про даного позичальника, починає готувати детальний звіт, на базі якого в майбутньому, формуватиметься досьє потенційного позичальника.
 • Кредитно-фінансова установа отримує відповідь з БКІ, в якому подається детальний звіт про позичальника. Ґрунтуючись на ньому, організацією приймається рішення про те, надати цьому позичальникові кредит чи відмовити йому.

Насправді, всі банківські установи та МФО в 100% випадків здійснюють детальну перевірку кожного із своїх клієнтів за базами даних БКІ. Даний спосіб є найпростішим, бо він не передбачає серйозних витрат і дає можливість кредитно-фінансовій установі захиститись від тих позичальників, які мають негативну кредитну репутацію.

На превеликий жаль, сьогодні шахраї досить часто використовують такий людський фактор як довірливість і здійснюють спроби оформити кредит на незнайомих їм людей. Тому ніколи не можна втрачати пильності та необхідно постійно контролювати стан своєї кредитної репутації, систематично переглядаючи актуальну інформацію.

Потрібно також відзначити й те, що здійснення взаємодії з базою даних БКІ автоматизовано на 80%, а процес обробки кожного із запитів відбувається в автоматичному режимі, що допомагає прискорити відповідь на запит про видачу кредиту і мінімізує час очікування.

Яким чином здійснюється автоматизація взаємодії з БКІ?

БКІ має свої закриті інтернет-ресурси, доступ до яких є лише у обмеженого кола осіб. Володіючи можливістю ознайомитися з цими даними, банківські працівники, що знаходяться в партнерських відносинах один з одним, мають можливість максимально швидко отримати усі необхідні для них дані про позичальника, маючи тільки дані його паспорта. Багато великих банків мають спеціальну програму, яка в автоматичному режимі подає запит в БКІ і обробляє отриману звідти відповідь протягом однієї хвилини.

Як можна безкоштовно ознайомитись з інформацією по своїй кредитній історії?

Будь-який повнолітній громадянин України має право безкоштовно (раз на рік) ознайомитися зі своєю кредитною історією, якщо кредитор відмовив йому в наданні позики. Для цього позичальник повинен відправити запит на адресу одного з БКІ, які були перераховані на початку статті.

 • ТОВ «Українське бюро кредитних історій». Необхідно відправити письмово заяву за адресою: 49044, м.Дніпро, а/с 2733. Приклад заяви можна завантажити за посиланням;
 • ПрАТ «Перше Всеукраїнське бюро кредитних історій». Інструкцію з отримання кредитної історії в даному бюро можна почитати за посиланням;

Яким чином можна оформити кредит маючи погану кредитну історію?

Якщо після декількох невдалих звернень до банківських установ Вам постійно відмовляють в оформленні позики, не варто впадати у відчай і саме час звернутись в одну з МФО, які надають послугу онлайн-кредитування, наприклад, в компанію Твої Гроші.

Навіть з огляду на те, що Ви допускали прострочення за щомісячними сплатами, працевлаштовані на даний момент неофіційно або у Вас ще не до кінця погашений один з кредитів – в Твої Гроші Ви можете отримати кредитні кошти на карту.

У чому ж переваги МФО «Твої Гроші»:

 • У компанії систематично розігруються різні призи для постійних клієнтів;
 • Можливість максимально швидко оформити необхідну суму грошей в борг;
 • Якщо позичальник з негативною КІ, кілька разів поспіль оформить кредит в Твої Гроші і своєчасно погасить його, він може істотно поліпшити свою кредитну репутацію;
 • При оформленні кредиту позичальник повинен пред'явити мінімальну кількість документів.

Звертайтеся за позикою в МФО Твої Гроші і Вам максимально швидко видадуть кредит онлайн з поганою кредитною історією.Голосів: 1, у середньому: 5.0 з 5
  Оцініть статтю!

Гроші будуть у Вас вже в 13:21

Сума:
грн.
Термін:
дн.

Останні новини

 Вітаємо з новорічними святами

Вітаємо з новорічними святами

Новий рік 2019

29 грудня 2018

Переможці 5-го етапу акції "Грошовий листопад"

Переможці 5-го етапу акції "Грошовий листопад"

Фінальний розіграш завершено. Всі призи знайшли своїх переможців!

28 листопада 2018

Переможці 4-го етапу акції "Грошовий листопад"

Переможці 4-го етапу акції "Грошовий листопад"

Чергові 6 щасливчиків виграли гроші

20 листопада 2018

Останні статті

Що робити при блокуванні банківської карти?

Що робити при блокуванні банківської карти?

Належні та впорядковані дії при блокуванні Вашої банківської карти

11 червня 2019

Як оформити кредит при неофіційному працевлаштуванні?

Як оформити кредит при неофіційному працевлаштуванні?

Умови отримання кредиту при неофіційному доході

4 червня 2019

Що таке експрес кредити і чому не варто їх уникати?

Що таке експрес кредити і чому не варто їх уникати?

Знайомство з видом швидких позик – експрес-кредитами

30 травня 2019