RU
phone-icon 0 800 807-888
Як уникнути проблем при підписанні кредитного договору з банком?

Як уникнути проблем при підписанні кредитного договору з банком?

28 серпня 2019

Маркетологи банків не дрімають, щодня пишучи гучні слогани та спеціальні пропозиції для клієнтів. На ділі ж, людині, яка бажає одержати кредит доводиться стикатися з різними підводними каменями, що непомітно та невблаганно підвищують заявлені на початку «смачні» процентні ставки. Як уникнути обману та недомовок при укладенні кредитного договору?

Існує кілька хитрощів, які допоможуть не попастися на виверти рекламників та спеціально навчених співробітників банку. Для того щоб вибрати дійсно цікавий варіант, необхідно звернути увагу на всі перелічені нижче моменти.

Ставка і переплата

Отже, перший етап – попередній розрахунок кредиту. Недобросовісний співробітник банку озвучить лише розмір щомісячного платежу і річну ставку, але найголовнішу інформацію вважатиме за краще промовчати. А саме – загальну суму переплати за вказаний термін. Саме співвідношення суми переплати до суми кредиту допоможе, в підсумку, визначити, чи справді вигідна пропозиція. Відповідно, питання, яке слід обговорити з фахівцем до прийняття рішення про подачу заявки на кредит, повинне звучати так: «Яка сума переплати за загальний термін?»

Терміни кредиту

Як правило, банківські агенти виступають за оформлення кредиту на максимально можливий період, мотивуючи це меншою сумою платежу на місяць та можливістю виплатити кредит раніше. Будь-якому банку зручніше, аби позичальники платили довше – адже в цьому випадку зростає і розмір переплати. У той час як за дострокове погашення може стягуватись додаткова комісія. Тому наступний момент, який необхідно обговорити – наявність і розмір комісій у випадку часткового або повного дострокового погашення.

Якщо комісії відсутні, це хороший знак, однак варто враховувати, що дострокове погашення завжди вимагає відвідування офісу – потрібно приїхати до відділення, написати заяву, і тільки потім йти в касу. Паперова суєта може забрати багато часу, тому більшість платників воліє погашати кредит протягом усього терміну – це психологія.

Слід заздалегідь визначити розмір суми, яку точно вийде виділяти на оплату, а потім попросити співробітника банку розрахувати кілька варіантів кредиту. Припустимо, на 3 і на 5 років. Якщо є можливість виплатити необхідну суму за 3 роки замість 5-ти, навіщо платити більше?

Страхування

Це, мабуть, найболючіша тема для позичальників. Навіть якщо необхідно оформити розстрочку в магазині, до суми кредиту можуть додати страхування без відома і згоди позичальника. Тому потрібно заздалегідь попередити фахівця, що кредит потрібен без страхування будь-чого (як правило, кредитні фахівці прагнуть застрахувати позичальників від втрати роботи, хвороби, смертельного наслідку).

Якщо співробітник банку наполягає, що страхування кредиту обов'язкове – можна сміливо розвертатися і йти. Але навіть якщо агент стверджує, що кредит схвалений без страховки, уважно читайте кожен пункт договору, а також звіряйте графік попереднього розрахунку з актуальним графіком, який обов'язково повинен виступати як додаток до кредитного договору. Суми зборів повинні збігатися.

Якщо ж, при поверненні додому, все ж з'ясувалося, що у вартість кредиту було включено страхування, потрібно негайно відвідати офіс страхової компанії і написати заяву про відмову, після чого (через деякий час) повна вартість страховки повернеться на кредитний рахунок.

Прострочення оплати та зміна процентних ставок

Обов'язково уточніть у кредитного фахівця, що станеться у випадку несвоєчасної виплати кредиту. Деякі банки, накладають одноразовий штраф, сума якого зростає з кожним днем ​​прострочення. Інші – змінюють відсоткову ставку в більшу сторону (іноді, в набагато більшу!) До самого закінчення терміну. Перший варіант найкращий, а ось від другого краще відмовитися. Життя непередбачуване, тому обачність – кращий засіб від можливих проблем.Голосів: 0, у середньому: 0 з 5
  Оцініть статтю!

Гроші будуть у Вас вже в 08:46

Сума:
грн.
Термін:
дн.

Останні новини

 Вітаємо з новорічними святами

Вітаємо з новорічними святами

Новий рік 2019

29 грудня 2018

Переможці 5-го етапу акції "Грошовий листопад"

Переможці 5-го етапу акції "Грошовий листопад"

Фінальний розіграш завершено. Всі призи знайшли своїх переможців!

28 листопада 2018

Переможці 4-го етапу акції "Грошовий листопад"

Переможці 4-го етапу акції "Грошовий листопад"

Чергові 6 щасливчиків виграли гроші

20 листопада 2018

Останні статті

Технологія блокчейн - чи є інтерес у банків?

Технологія блокчейн - чи є інтерес у банків?

У статті йдеться про зацікавленість банків у використанні технології блокчейну

27 січня 2020

Як знайти розумний баланс між накопиченням і марнотратством?

Як знайти розумний баланс між накопиченням і марнотратством?

Мотивуюча стаття - заклик діяти у напрямі фінансового благополуччя

19 листопада 2019

5 правил безпеки відправки онлайн-переказів

5 правил безпеки відправки онлайн-переказів

Випадки, за яких слід дотримуватися безпеки при користуванні електронними переказами

11 листопада 2019