RU
phone-icon 0 800 807-888
Чому люди бояться брати кредити?

Чому люди бояться брати кредити?

6 березня 2019

Фінансово-кредитні організації пропонують населенню різні кредитні програми. Одні охоче користуються послугами кредитування, інші − з побоюванням розглядають пропозиції кредиторів. Давайте з'ясуємо, чому українці так бояться оформляти кредити та мікропозики.

Кредити − це дороге задоволення

Багато хто думає, що всі кредитні продукти мають високі ставки. Часом навіть наводяться приклади, як інші люди брали тисячу гривень в борг, а віддавати довелось у 10 разів більше.

Якщо Ви оформили мікрокредит і благополучно забули про нього, тоді й штрафів не уникнути. В такому випадку кредит і справді виявиться дорогим. Саме тому мікропозики видаються на короткий час, щоб обидві сторони − як кредитор, так і позичальник, були у вигідному становищі.

Мікрокредитування дуже виручає, коли кошти потрібні терміново і ненадовго. Позичальник істотно заощаджує час на збір документів і оформлення кредиту. Головне вчасно вносити платежі і не допускати появи прострочень.

Нестабільна економіка

З цим твердженням можна й посперечатися. Так, сучасній економіці України не властива висока стабільність. У ЗМІ часто проскакують новини про закриття чергового банку та виникнення різних проблем у позичальників та вкладників. Однак на кризові явища можна дивитись й під іншим кутом.

Так, якщо оформити банківський кредит в національній валюті, а в подальшому гривня знеціниться − це лише на руку позичальникові. Адже доведеться віддавати менше, ніж Ви візьмете. Але найчастіше банки прораховують всі ризики і перестраховуються. Для таких випадків в кредитній угоді прописують пункт про можливе підняття кредитної ставки в односторонньому порядку.

Низький рівень фінансової грамотності

Щоб правильно зрозуміти прописані в договорі умови кредитування, потрібно бути фінансово «підкованим». Найчастіше кредитний договір має безліч «підводних каменів», не помітивши які позичальник отримує додаткові витрати.

Давайте як приклад розглянемо кредитки з грейс-періодом. Якщо користувач встигає своєчасно погашати заборгованість (протягом пільгового періоду), діють помірні процентні ставки. Але варто хоч на день запізнитись, як відсотки зростають у багато разів.

Як показує практика, більшість користувачів кредитних карток не стежать за відведеними термінами, оскільки неуважно читають договір. І банки в такій ситуації абсолютно не винні, всьому виною неуважність і необізнаність клієнтів.

Колектори

Колектори є серйозною перешкодою для багатьох потенційних позичальників. Люди бояться, що не розрахують свої фінансові можливості і їм доведеться мати справу з колекторськими агенціями.

Колекторів боятися − кредитів не брати. Про діяльність колекторських контор та їх «драконівських» методів можна дізнатися з преси, куди періодично просочується інформація. Але не варто їх так боятися. Зустріч з ними загрожує лише тим позичальникам, які заборгували кредиторам кругленьку суму і не повертають борг вже довгий час.

При виникненні фінансових труднощів завжди можна домовитися як з банками, так і з МФО. Кредитно-фінансові організації завжди йдуть назустріч своїм клієнтам і допомагають знайти вихід із, здавалося б, тупикової ситуації. Вам можуть пролонгувати договір кредитування, перенести терміни платежів або зменшити їх суму.

Жити в кредит соромно

Українці досі вважають, що життя в кредит − це доля невдах. Вони думають, що так живуть ті, хто не може своєю працею заробити на гідне життя. Але це ж не так. Не будемо далеко ходити − розглянемо, наприклад, США. Велика частина населення цієї країни прекрасно живе в кредит. Боргів у них настільки багато, що виплачувати їх доведеться навіть дітям, а то й онукам. При цьому ніхто не говорить, що користуватися послугами кредитування це погано, а люди не відчувають ніякого дискомфорту з цього приводу.

Правда, умови кредитування на заході вигідніші за наші, вони дозволяють жити в борг. Чим позитивніша у позичальника КІ, тим кращі умови фінансування він отримує. У нашій країні такого підходу до кредитоотримувача немає. Для кредиторів всі позичальники однакові. Позитивна КІ впливає тільки на рішення банку при розгляді заявки на отримання банківської позики.

Де оформити доступний і безпечний онлайн-кредит?

Швидкий кредит на банківську карту можна оформити на онлайн-сервісі мікрокредитування Твої Гроші. Мікрокредити надаються на таких умовах:

  • вік потенційного позичальника повинен знаходитися в межах 18-71 рік;
  • з необхідних документів − податковий код і паспортні дані;
  • скористатися мікрокредитом можуть навіть позичальники з поганою кредитною репутацією;
  • ніяких застав, поручителів і довідок про доходи пред'являти не треба.


Голосів: 0, у середньому: 0 з 5
  Оцініть статтю!

Гроші будуть у Вас вже в 04:37

Сума:
грн.
Термін:
дн.

Останні новини

 Вітаємо з новорічними святами

Вітаємо з новорічними святами

Новий рік 2019

29 грудня 2018

Переможці 5-го етапу акції "Грошовий листопад"

Переможці 5-го етапу акції "Грошовий листопад"

Фінальний розіграш завершено. Всі призи знайшли своїх переможців!

28 листопада 2018

Переможці 4-го етапу акції "Грошовий листопад"

Переможці 4-го етапу акції "Грошовий листопад"

Чергові 6 щасливчиків виграли гроші

20 листопада 2018

Останні статті

Секрети роботи кредиторів. Кому банки та МФО видають кредити?

Секрети роботи кредиторів. Кому банки та МФО видають кредити?

Способи перевірки позичальника на благонадійність

13 серпня 2019

Оплата смартфоном замість банківської карти

Оплата смартфоном замість банківської карти

Сплата за послуги та покупки за допомогою сучасного NFC-модуля на смартфоні

31 липня 2019

Витрачаємо гроші правильно – поради, рекомендації

Витрачаємо гроші правильно – поради, рекомендації

Як розумні витрати впливають на бюджет

23 липня 2019