RU
phone-icon 0 800 807-888
Чому люди бояться брати кредити?

Чому люди бояться брати кредити?

6 березня 2019

Фінансово-кредитні організації пропонують населенню різні кредитні програми. Одні охоче користуються послугами кредитування, інші − з побоюванням розглядають пропозиції кредиторів. Давайте з'ясуємо, чому українці так бояться оформляти кредити та мікропозики.

Кредити − це дороге задоволення

Багато хто думає, що всі кредитні продукти мають високі ставки. Часом навіть наводяться приклади, як інші люди брали тисячу гривень в борг, а віддавати довелось у 10 разів більше.

Якщо Ви оформили мікрокредит і благополучно забули про нього, тоді й штрафів не уникнути. В такому випадку кредит і справді виявиться дорогим. Саме тому мікропозики видаються на короткий час, щоб обидві сторони − як кредитор, так і позичальник, були у вигідному становищі.

Мікрокредитування дуже виручає, коли кошти потрібні терміново і ненадовго. Позичальник істотно заощаджує час на збір документів і оформлення кредиту. Головне вчасно вносити платежі і не допускати появи прострочень.

Нестабільна економіка

З цим твердженням можна й посперечатися. Так, сучасній економіці України не властива висока стабільність. У ЗМІ часто проскакують новини про закриття чергового банку та виникнення різних проблем у позичальників та вкладників. Однак на кризові явища можна дивитись й під іншим кутом.

Так, якщо оформити банківський кредит в національній валюті, а в подальшому гривня знеціниться − це лише на руку позичальникові. Адже доведеться віддавати менше, ніж Ви візьмете. Але найчастіше банки прораховують всі ризики і перестраховуються. Для таких випадків в кредитній угоді прописують пункт про можливе підняття кредитної ставки в односторонньому порядку.

Низький рівень фінансової грамотності

Щоб правильно зрозуміти прописані в договорі умови кредитування, потрібно бути фінансово «підкованим». Найчастіше кредитний договір має безліч «підводних каменів», не помітивши які позичальник отримує додаткові витрати.

Давайте як приклад розглянемо кредитки з грейс-періодом. Якщо користувач встигає своєчасно погашати заборгованість (протягом пільгового періоду), діють помірні процентні ставки. Але варто хоч на день запізнитись, як відсотки зростають у багато разів.

Як показує практика, більшість користувачів кредитних карток не стежать за відведеними термінами, оскільки неуважно читають договір. І банки в такій ситуації абсолютно не винні, всьому виною неуважність і необізнаність клієнтів.

Колектори

Колектори є серйозною перешкодою для багатьох потенційних позичальників. Люди бояться, що не розрахують свої фінансові можливості і їм доведеться мати справу з колекторськими агенціями.

Колекторів боятися − кредитів не брати. Про діяльність колекторських контор та їх «драконівських» методів можна дізнатися з преси, куди періодично просочується інформація. Але не варто їх так боятися. Зустріч з ними загрожує лише тим позичальникам, які заборгували кредиторам кругленьку суму і не повертають борг вже довгий час.

При виникненні фінансових труднощів завжди можна домовитися як з банками, так і з МФО. Кредитно-фінансові організації завжди йдуть назустріч своїм клієнтам і допомагають знайти вихід із, здавалося б, тупикової ситуації. Вам можуть пролонгувати договір кредитування, перенести терміни платежів або зменшити їх суму.

Жити в кредит соромно

Українці досі вважають, що життя в кредит − це доля невдах. Вони думають, що так живуть ті, хто не може своєю працею заробити на гідне життя. Але це ж не так. Не будемо далеко ходити − розглянемо, наприклад, США. Велика частина населення цієї країни прекрасно живе в кредит. Боргів у них настільки багато, що виплачувати їх доведеться навіть дітям, а то й онукам. При цьому ніхто не говорить, що користуватися послугами кредитування це погано, а люди не відчувають ніякого дискомфорту з цього приводу.

Правда, умови кредитування на заході вигідніші за наші, вони дозволяють жити в борг. Чим позитивніша у позичальника КІ, тим кращі умови фінансування він отримує. У нашій країні такого підходу до кредитоотримувача немає. Для кредиторів всі позичальники однакові. Позитивна КІ впливає тільки на рішення банку при розгляді заявки на отримання банківської позики.

Де оформити доступний і безпечний онлайн-кредит?

Швидкий кредит на банківську карту можна оформити на онлайн-сервісі мікрокредитування Твої Гроші. Мікрокредити надаються на таких умовах:

  • вік потенційного позичальника повинен знаходитися в межах 18-71 рік;
  • з необхідних документів − податковий код і паспортні дані;
  • скористатися мікрокредитом можуть навіть позичальники з поганою кредитною репутацією;
  • ніяких застав, поручителів і довідок про доходи пред'являти не треба.


Голосів: 0, у середньому: 0 з 5
  Оцініть статтю!

Гроші будуть у Вас вже в 12:18

Сума:
грн.
Термін:
дн.

Останні новини

День Києва зі знижкою 50%

День Києва зі знижкою 50%

Знижка на повторний кредит -50%

24 травня 2019

Все що потрібно знати про банківські депозити

Все що потрібно знати про банківські депозити

Розбираємось у банківських депозитах і ставках

24 травня 2019

Як вигідно купити техніку через інтернет?

Як вигідно купити техніку через інтернет?

Придбання техніки в режимі онлайн

16 травня 2019

Останні статті

Все що потрібно знати про банківські депозити

Все що потрібно знати про банківські депозити

Розбираємось у банківських депозитах і ставках

24 травня 2019

Як вигідно купити техніку через інтернет?

Як вигідно купити техніку через інтернет?

Придбання техніки в режимі онлайн

16 травня 2019

Проблеми з кредитною карткою та способи їх вирішення

Проблеми з кредитною карткою та способи їх вирішення

Правильні дії за різних ситуацій з платіжною карткою

10 травня 2019