RU
phone-icon 0 800 807-888
Купівля автомобіля в кредит: поради та рекомендації

Купівля автомобіля в кредит: поради та рекомендації

26 грудня 2018

Транспортний засіб вже багато років не є предметом розкоші, сьогодні це необхідність, в якій потребують як жителі мегаполісів, так і ті, хто живе в сільській місцевості. Однак, віддати повну суму за хорошу машину сьогодні можуть не всі. Виходячи з подібної потреби, людей різні кредитні організації та банківські установи, розробили безліч програм, які дозволяють купити автомобіль в кредит.

Що таке автокредит?

Автокредит – це спеціальна форма споживчого кредиту, відповідно до якої банком видається цільовий кредит на придбання  машини. За умовами даного виду кредитування, кошти не можуть бути витрачені на будь-що інше і, звичайно, безпосередньо відправляються банком на рахунок продавця, у котрого позичальник купує машину.

У якості застави виступає предмет покупки, а паспорт на автомобіль зберігається у банківській установі до того часу, поки кредит не буде повністю погашений. Але ніяких обмежень на позичальника банк не накладає, крім одного: він не має права продавати свій автомобіль до того часу, поки кредит не буде повністю погашений.

Термін, на який видається автокредит, найчастіше становить 1-7 років, а розмір річних відсотків залежить від декількох факторів: новий автомобіль чи підтриманий, який у нього стан, ціна і т. ін. Щоб оформити автокредит, банку потрібно надати свій паспорт, ксерокопію своєї трудової книжки, а також довідку про Ваші доходи. Відповідь за таким запитом банк дає протягом 3-х робочих днів.

Кредит на авто не видадуть без страхування

Найчастіше, автокредит видається лише після оформлення обов'язкової страховки транспортного засобу, яка буде предметом застави. Причому страховка повинна бути не лише ОСАЦВ, а й КАСКО (страховка, яка передбачає відшкодування за будь-які збитки, включаючи й викрадення автомобіля). Страховка істотно збільшує вартість автомобіля, зате всі сторони цього договору після його оформлення можуть спати спокійним сном і ні про що не турбуватися. Всі умови автокредиту прописані у відповідному кредитному договорі, за допомогою якого регулюються всі обов'язки, а також права позичальника.

Не варто забувати й про те, що прерогатива вибору страхової компанії належить банківській установі, а не Вам. Ті ж страхові контори, з якими співпрацює банк, зазвичай, сильно завищують ціни на свої послуги. Саме з цієї причини така страховка може становити до 10% вартості транспортного засобу на рік, а якщо помножити цю суму на кількість років, протягом яких Ви плануєте виплатити кредит, то сума виходить не маленька.

Сума кредиту

Сумою кредиту є та кількість грошових коштів, яку Ви просите в банківській установі для того, щоб придбати транспортний засіб.

У вартість придбання необхідно додати ціну за страхування. Якщо Вам не підходять такі умови, Ви можете скористатись кредитом без цієї вимоги або ж оформити кредит готівкою, але такі кредити зазвичай видаються з досить високою процентною ставкою. Головний негативний момент такої альтернативи полягає в тому, що якщо Ви все ж потрапите в аварію, то ремонт машини Вам доведеться сплатити самостійно.

Завжди потрібно зважати, наскільки це вигідно Вам. Найбільш оптимальний варіант – спочатку накопичити 40-60 відсотків необхідної суми, а решту позичити в банківській установі. Постарайтеся запам'ятати дуже важливий момент: чим менше Ви позичите, тим менше Вам потрібно буде переплачувати.

Процентна ставка по автокредитах

За все потрібно платити і в автокредиту є своя ціна, яку Ви повинні будете заплатити банківській установі за те, що використовуєте її гроші. Дуже важливий момент полягає в тому, що в рекламних роликах завжди вказують номінальну вартість кредиту, без урахування комісій, зборів і страховок. Завжди до оформлення кредиту дізнавайтесь у банківських співробітників загальну (ефективну) суму відсотків, яку Вам доведеться сплатити, щоб її розмір не став для Вас неприємною несподіванкою.

Перший внесок

Дана сума є певною частиною загальної вартості транспортного засобу, яку Ви можете сплатити відразу ж під час придбання. Зазвичай, чим більшою є сума першого внеску, тим більше банківська установа впевнена в тому, що Ви є платоспроможним позичальником.

З цієї причини, якщо Ви готові внести чималу суму першого внеску, банк може запропонувати Вам кредитування на досить вигідних умовах. Деякі банки оформляють автокредити, за умовами яких, перший внесок взагалі не передбачений. Але за цю послугу Ви змушені будете заплатити дуже високою процентною ставкою.

Валюта

В українських банківських установах автокредит можна оформити в євро, доларах або гривнях. Найвигідніше оформляти автокредит в тій валюті, в якій Вам приходить заробітна плата або якісь інші доходи. Якщо економічна ситуація в країні є стабільною, то вигідним може бути і кредит, виданий в євро чи доларах, тому що на закордонну валюту процентна ставка завжди нижча.

Термін, на який надається кредит

Чим більшим буде термін Вашого кредитування, тим менше Вам доведеться платити кожен місяць. Але не варто забувати, що так загальна переплата буде набагато більшою, ніж при короткому терміні кредитування.

Як погашати заборгованість?

Є 2 види погашення: ануїтетні виплати (однакові суми) і диференційовані (чим більше часу проходить, тим меншими стають суми виплат). Зазвичай, банківські установи пропонують перший варіант, бо він трохи вигідніший для них.

Під час вибору транспортного засобу запитайте у продавця, чи він співпрацює з тими банківськими установами, які пропонують спеціальні програми з автокредитування. Найцікавішою з таких програм є факторингова схема, за умовами якої клієнту пропонують оформити безпроцентну розстрочку (автомобіль забираєте прямо зараз, а платити за нього можна почати потім).

Кілька важливих моментів під час оформлення автокредиту

Перед тим як ставити свій підпис під кредитним договором, гарненько прорахуйте і проаналізуйте всі свої доходи і додаткові заробітки на предмет того, чи буде у Вас можливість вносити щомісячні платежі через певний час. Особливо цей пункт відноситься до таких автокредитів, які оформлялися в іноземній валюті.

Також необхідно пам'ятати, що при викраденні Вашого транспортного засобу, Ви не вправі приймати рішення про припинення внесення щомісячних платежів по автокредиту. Кредит своєчасно повинен погашатись до того часу, доки страхова контора не внесе компенсацію за Ваш транспортний засіб, а це може статися навіть через кілька місяців. Як тільки ця оплата буде здійснена, Ви відразу ж отримаєте право вимагати у банківської установи документ, в якому буде сказано про те, що Ваш кредит закритий. І лише після цього Ви можете припинити платити по кредиту.

Крім страховки на Ваш транспортний засіб, банківська установа має право вимагати ще одну – для страхування Вашого життя, а також документи, які зможуть підтвердити стан Вашого здоров'я. А ще банк може зажадати від Вас кілька інших документів, які зможуть підтвердити Вашу благонадійність і платоспроможність.

Купити транспортний засіб в кредит – непогана ідея. Але до того як оформляти його, проконсультуйтесь з професійним юристом, а також з тими людьми, які вже мають досвід оформлення автокредиту. Тільки після цього обирайте умови, які є для Вас найбільш вигідними, оформляйте і насолоджуйтеся довгоочікуваним придбанням.Голосів: 0, у середньому: 0 з 5
  Оцініть статтю!

Гроші будуть у Вас вже в 12:30

Сума:
грн.
Термін:
дн.

Останні новини

 Вітаємо з новорічними святами

Вітаємо з новорічними святами

Новий рік 2019

29 грудня 2018

Переможці 5-го етапу акції "Грошовий листопад"

Переможці 5-го етапу акції "Грошовий листопад"

Фінальний розіграш завершено. Всі призи знайшли своїх переможців!

28 листопада 2018

Переможці 4-го етапу акції "Грошовий листопад"

Переможці 4-го етапу акції "Грошовий листопад"

Чергові 6 щасливчиків виграли гроші

20 листопада 2018

Останні статті

Що робити при блокуванні банківської карти?

Що робити при блокуванні банківської карти?

Належні та впорядковані дії при блокуванні Вашої банківської карти

11 червня 2019

Як оформити кредит при неофіційному працевлаштуванні?

Як оформити кредит при неофіційному працевлаштуванні?

Умови отримання кредиту при неофіційному доході

4 червня 2019

Що таке експрес кредити і чому не варто їх уникати?

Що таке експрес кредити і чому не варто їх уникати?

Знайомство з видом швидких позик – експрес-кредитами

30 травня 2019