RU
phone-icon 0 800 807-888
5 правил безпеки відправки онлайн-переказів

5 правил безпеки відправки онлайн-переказів

11 листопада 2019

Використання електронних банківських послуг в наші дні вже стало буденністю. Часті платежі з використанням онлайн-переказів говорить про те, що ця операція стала звичайною для багатьох, що ще й означає, що ми не дотримуємося відповідних правил безпеки. Це дозволяє шахраям вкрасти ваші кошти, не забруднивши при цьому рук в прямому сенсі слова. Прочитайте цю статтю, а потім почніть або продовжуйте застосування правил безпечної відправки онлайн-переказів. Також буде описаний один з найновіших методів вимагання грошей шахраями.

Що ж потрібно пам'ятати

  1. Не довіряйте повністю тому, що ви бачите на екрані підтвердження переказу. У разі, якщо ваш комп'ютер заражений вірусами, то відображені на ньому номери облікових записів можуть бути замінені шкідливими програмами. Це означає, що переказ прийде на інший номера рахунку, а не на той, що ви вказали. Для запобігання такої ситуації регулярно оновлюйте антивірусну програму на пристрої і запускайте повне сканування всіх файлів.
  2. Використовуйте смс-коди для підтвердження переказу. У ньому ви також отримаєте реквізити переказу, який підтверджуєте.
  3. Перед підтвердженням переконайтесь, що дані в повідомленні збігаються з даними на екрані комп'ютера. Якщо у вас є роздрукований рахунок або квитанція, порівняйте з ними. Це дуже легкий спосіб виявити шахрайство і запобігти крадіжці, досить проявити відповідальність.
  4. Надсилайте перекази тільки з вашого персонального комп'ютера і домашнього інтернету, не використовуйте для цього пристрої на роботі чи в публічній бібліотеці. Таким чином, ви мінімізуєте ризик хакерської атаки через загальнодоступні мережі.
  5. Краще перестрахуватися, ніж втратити пильність. Якщо щось здається вам підозрілим при оплаті онлайн, відмовтесь від переказу.

Прийоми шахраїв

Останнім часом заміна номеру банківського рахунку є найпопулярнішим методом крадіжки коштів з банківських рахунків. При цьому ми відправляємо переказ, але не туди, куди хотіли. Зазвичай це відбувається з двох причин: відправлення переказу з зараженого комп'ютера і власна неуважність.

Заражений комп'ютер замінює номер банківського рахунку при переказі наступними методами:

  1. У системному буфері обміну, тобто коли ми копіюємо номер рахунку, наприклад, з текстового документа в систему транзакцій. Буфер обміну замінюється, тому в системі відображається неправильний номер рахунку. Отже важливо порівнювати номера рахунків – це допоможе зберегти ваші кошти від розкрадання.
  2. При підтвердженні переказу ми бачимо на екрані правильний номер рахунку одержувача, проте шкідлива програма маскує номер рахунку, на який надійде переказ. Більш того, в історії транзакцій ми також не знайдемо нічого підозрілого, бо там теж замаскований номер рахунку. Тільки коли ми генеруємо стверджувальну квитанцію в PDF, ми можемо виявити шахрайство, але тоді гроші вже знаходитимуться на рахунку шахрая.

Шахраї також можуть атакувати наш телефон і отримати доступ до смс-підтвердження або перехоплювати повідомлення з банку і змінювати в них дані. Тому щоразу, коли ми отримуємо повідомлення з даними для підтвердження транзакції, варто перевіряти їх повністю. Більшість з нас не роблять цього або порівнюють тільки суму переказу, а її якраз шахраї зазвичай не змінюють.

Розвиток технологій дозволяє нечесним людям дурити нас все більш "витонченим" чином. Єдиний спосіб не стати їх жертвою – завжди залишатися пильним.Голосів: 0, у середньому: 0 з 5
  Оцініть статтю!

Гроші будуть у Вас вже в 10:54

Сума:
грн.
Термін:
дн.

Останні новини

 Вітаємо з новорічними святами

Вітаємо з новорічними святами

Новий рік 2019

29 грудня 2018

Переможці 5-го етапу акції "Грошовий листопад"

Переможці 5-го етапу акції "Грошовий листопад"

Фінальний розіграш завершено. Всі призи знайшли своїх переможців!

28 листопада 2018

Переможці 4-го етапу акції "Грошовий листопад"

Переможці 4-го етапу акції "Грошовий листопад"

Чергові 6 щасливчиків виграли гроші

20 листопада 2018

Останні статті

Технологія блокчейн - чи є інтерес у банків?

Технологія блокчейн - чи є інтерес у банків?

У статті йдеться про зацікавленість банків у використанні технології блокчейну

27 січня 2020

Як знайти розумний баланс між накопиченням і марнотратством?

Як знайти розумний баланс між накопиченням і марнотратством?

Мотивуюча стаття - заклик діяти у напрямі фінансового благополуччя

19 листопада 2019

5 правил безпеки відправки онлайн-переказів

5 правил безпеки відправки онлайн-переказів

Випадки, за яких слід дотримуватися безпеки при користуванні електронними переказами

11 листопада 2019