RU
phone-icon 0 800 807-888
Де обміняти зіпсовані гроші в Україні?

Де обміняти зіпсовані гроші в Україні?

28 травня 2018

Гроші з паперу зношуються за дуже короткий період часу. Вони можуть пошкодитись (порватися, промокнути, обгоріти). Кожна людина стикалась у своєму житті з ситуацією, коли кондуктор в автобусі або продавець в магазині, презирливо скривившись, повертали гроші назад і говорили: «Я таке приймати не буду». Частіше за інших «виходять з ладу» купюри в 1 і 2 гривні. Але з ними, найчастіше, ніхто не возиться. Однак, як бути, якщо Вам попалося пошкоджені 100 чи 500 гривень?

Що про це говорить закон?

Не потрібно впадати у відчай, тому що пошкоджені купюри національної валюти зобов'язані безкоштовно прийняти/обміняти в будь-якому з банків. Але, багато банків роблять це неохоче, так як комісійні за цю операцію вони взяти не можуть і тому змушені за свій рахунок здійснювати транспортування пошкоджених купюр до Національного банку.

Однак, не всі з пошкоджених купюр банківські установи повинні приймати до повернення. Якщо купюра має ознаки неплатіжності, то касир може відмовити клієнту, який її приніс.

Як можна відрізнити платіжну купюру від тієї, яка є неплатіжною? Платіжною може бути навіть така купюра, яку склеїли з двох частин абсолютно різних банкнот одного дизайну і номіналу, що були розірвані навпіл, якщо загальна площа цієї купюри дорівнює не менше, ніж 92% від початкової.

Якщо ту частину купюри, яка залишилась, візуально оцінити неможливо або у неї є явні ознаки підробки, банківська установа має право відправити її для проведення спеціальної експертизи в Національний банк. Після проведення даної експертизи в банку буде оформлений спеціальний акт, базуючись на якому гривнева банкнота може бути визнана неплатіжною, платіжною чи підробленою.

Чекати результатів даної експертизи можна іноді більше місяця. Але якщо в Національному банку вирішать, що дані купюри підроблені або неплатіжні, їх вартість не буде відшкодована. Національний банк також ніколи не повертає банкноти, які проходили експертизу. Якщо у Вас є бажання повернути саме ці банкноти, Вам необхідно зробити окремий запит. А ось підроблені купюри, само собою, не можуть бути повернуті взагалі.

Купюри, на яких збереглося не менше, ніж 55% загальної площі, теж варто спробувати поміняти. Для цього потрібно звертатися безпосередньо до Національного банку, щоб там спеціальна комісія провела експертизу. Як виняток, згідно із Законом України, обміняти без експертизи можуть ті банкноти, які були зіпсовані через стихійні лиха (пожежі, повені і т.д.) та втратили ознаки платіжності.

Старі банкноти, які Національний банк України вивів з обігу, теж є неплатіжними. Однак, якщо їх стан в повній мірі відповідає стану платіжних банкнот і у них немає ніяких ознак підробки ‒ банк зобов'язаний їх прийняти або обміняти на нові.

Що робити з пошкодженою іноземною валютою?

Якщо із зіпсованими старими гривнями все ясно, то зі старою іноземною валютою все набагато складніше. Які з банкнот іноземної валюти можна взяти для обміну, банки визначають візуально. Найчастіше обміняти можуть такі купюри, які мають мінімальний відсоток зношеності, а пошкоджені або дуже старі можна здати хіба що на інкасо. Але ступінь пошкодження або зношеності цих купюр не повинна бути вищою, ніж 55% від загальної площі.

Процес обміну в інкасо супроводжується втратою великої кількості часу. Клієнт змушений буде почекати, поки обмінні купюри будуть доставлені для перевірки в один з іноземних банків. Якщо ці купюри виявляться непідробним, їх вартість клієнтові відшкодують. За часом потрібно відразу розраховувати не менше, ніж на 1,5-2 місяці. У деяких банках пропонують своїм клієнтам послугу миттєвого інкасо, тобто, моментальний обмін, але за це потрібно буде заплатити додаткову комісію.

Найчастіше комісійні за обмін пошкоджених купюр дорівнюють в середньому 10-20%. У деяких банках є фіксована мінімальна сума, яка встановлена ​​на проведення подібних операцій ‒ приблизно 5 грн. Комісійні за інкасо сьогодні в більшості банківських установ майже не відрізняються від комісійних за здійснення обміну купюр, однак, найчастіше банками встановлюється їх мінімальний розмір на рівні від 1-2 $ до 100 грн.

Які банкноти банк точно відмовиться прийняти:

  • підроблені купюри;
  • купюри, які були виведені з обігу;
  • купюри, у яких менше ніж 55% від їх первісної площі;

Також не приймається іноземна валюта з наступними ушкодженнями:

  • на купюрі повністю відсутній портрет;
  • немає одного з двох номерів банкноти;
  • на банкноті є умисні пошкодження.

Кредит на карту ‒ вбереже гроші від пошкоджень?

Паперові гроші підвищать настрій будь-кому. Однак, крім вищевказаних ризиків, готівкові гроші можна загубити або їх можуть вкрасти. На жаль, від цього ніхто не застрахований. Тому, якщо Вам потрібен терміновий кредит, сервіс кредитування Твої Гроші пропонує використовувати послугу онлайн кредитування на банківську карту.

Переваги такого кредитування очевидні:

  • на отримання кредиту витрачається мінімум часу, тому що всю процедуру оформлення і отримання грошей можна здійснити віддалено, без необхідності особистого візиту;
  • така процедура повністю безпечна, так як виключається можливість втрати і крадіжки грошей. Навіть при втраті картки гроші залишаться на рахунку;
  • мінімум документів ‒ паспорт та податковий код;
  • онлайн кредит оформляється без поручителів, застави та довідки про доходи.

Скористайтесь онлайн-кредитуванням від Твої Гроші і забудьте про ризик втрати, псування і крадіжки своїх грошей!Голосів: 1, у середньому: 5.0 з 5
  Оцініть статтю!

Гроші будуть у Вас вже в 09:50

Сума:
грн.
Термін:
дн.

Останні новини

 Вітаємо з новорічними святами

Вітаємо з новорічними святами

Новий рік 2019

29 грудня 2018

Переможці 5-го етапу акції "Грошовий листопад"

Переможці 5-го етапу акції "Грошовий листопад"

Фінальний розіграш завершено. Всі призи знайшли своїх переможців!

28 листопада 2018

Переможці 4-го етапу акції "Грошовий листопад"

Переможці 4-го етапу акції "Грошовий листопад"

Чергові 6 щасливчиків виграли гроші

20 листопада 2018

Останні статті

Найцікавіші факти про кредити та банки

Найцікавіші факти про кредити та банки

Підбірка цікавинок про позики та древні організації, що їх видавали. Ціла історія становлення сфери кредитування

22 січня 2019

Чим відрізняється легальна МФО від шахраїв?

Чим відрізняється легальна МФО від шахраїв?

Все, що Вам потрібно знати про шахраїв та легальні МФО

16 січня 2019

Кредити під заставу в Україні: види кредитування із забезпеченням

Кредити під заставу в Україні: види кредитування із забезпеченням

Детально вивчаємо питання кредитування під заставу

8 січня 2019