RU
phone-icon 0 800 807-888
Як знайти розумний баланс між накопиченням і марнотратством?

Як знайти розумний баланс між накопиченням і марнотратством?

19 листопада 2019

Існує думка, що бідна людина від багатої відрізняється тим, на що вона витрачає вільний час. Ще кажуть, що у багатої людини велика бібліотека, а у бідної – великий телевізор. І в цьому є частка правди. Напевно у багатьох з Вас є мрія: один мріє об'їздити весь світ, інший – освоїти нову справу (наприклад, зайнятись гірськолижним спортом), третій – просто присвятити себе сім'ї або (чому б і ні) самому собі.

Питається, чого ж не вистачає для здійснення цих бажань? Звичайно ж, не грошей. Не вистачає часу.

На що ж Ви витрачаєте свій час?

Швидше за все, вісім годин на день Ви проводите на роботі, а ще дві – в дорозі на роботу й назад. Іншими словами, як мінімум десять годин на день Ви витрачаєте тільки на роботу. Але і це ще не все. Подумайте, чи виходить у Вас швидко переключатися з роботи на особисте життя: на сім'ю, друзів, захоплення. Мабуть, не дуже. Якщо Ви підете в кіно або театр після роботи, то отримаєте в кілька разів менше задоволення, ніж при поході туди ж у вихідні.

Таким чином, виходить, що часу на приватне життя не залишається. Як це не банально звучить, але життя у кожного одне; другого не буде. І це одне-єдине життя витрачається в підсумку на те, що Вам, можливо, зовсім не потрібно. Це не означає, що не потрібно працювати. Це означає лише, що якщо Ви захочете зробити в роботі перерву, то зможете собі це дозволити лише в тому випадку, якщо у Вас є інвестиції та заощадження.

Інша крайність – нерозважливо витрачати гроші й жити одним днем

Ви напевно зустрічали людей, девіз яких: "Навіщо збирати гроші, якщо завтра всьому може прийти кінець?" Це як в байці про бабку й мураху. Їж, пий, веселись і не думай про наслідки. Скільки-то років так можна протриматися, однак роки йдуть, і ось вчорашньому веселунові потрібна готівка не тільки на модний гірськолижний курорт або вечірку в клубі, але й на лікаря. Значить, доводиться розпрощатися зі звичним способом життя і гарувати за двох. Але в зрілому віці це вже не так легко дається, як в юності, а потреба в грошах з роками лише збільшується. Значить, доводиться працювати більше, відпочивати менше, а про пенсію краще взагалі забути. А якщо підкрадеться якась серйозна недуга, через яку людина не зможе працювати, то їй доведеться жити на допомогу, якої ледь вистачить, щоб звести кінці з кінцями. Картина сумна, що й говорити. В молодості нікому не хочеться думати про старість і хвороби, проте це не означає, що Вам вдасться їх уникнути!

Процес заробляння і витрачання грошей багато в чому подібний до вживання їжі. Якщо нічого не їсти, можна померти з голоду. Від обжерливості, теж можна загинути, плюс вона ще й псує фігуру. Їсти треба в міру – ось шлях до здорового і збалансованого існування. Міра важлива і в Ваших стосунках з грошима. Їх треба сприймати як те, чим вони є, – як засіб для досягнення мети та цінний ресурс, який варто витрачати обдумано і раціонально.

Більшість людей мають ті чи інші фінансові цілі. Які з перерахованих нижче цілей Ваші?

  • Стати домовласником. Знімати житло можна в молодості, а якщо Ви маєте сім'ю або збираєтесь нею обзавестися, краще купити квартиру чи будинок.
  • Дати освіту дітям. Тут все зрозуміло. Щоб діти твердо стояли в житті на ногах, їм треба дати хорошу сучасну освіту. У Росії ще збереглась безкоштовна освіта, проте, якщо Ваша дитина не змогла вступити на бюджет або Ви хочете відправити її вчитися за кордон чи оплатити стажування в одному з провідних університетів світу, це може коштувати дуже дорого.
  • Почати свій бізнес. Це дає Вам нові переваги, правда, створюючи одночасно й нові проблеми. Часто головною перешкодою на шляху до започаткування власної справи є відсутність початкового капіталу. Хоча багато видів бізнесу не вимагають великих вкладень, але якщо Ви звільняєтеся з основної роботи і починаєте займатися власною справою, на перших порах великих доходів у Вас не буде – що там говорити, Ви насилу зводитимете кінці з кінцями!
  • Накопичити собі хорошу пенсію. Держава, звичайно, гарантує Вам пенсію. Але цих грошей вистачить рівно на те, аби не померти з голоду. Однак з багатьма нинішніми звичками доведеться розлучитись. Чи готові Ви до цього? Пенсія, про яку Ви подбали завчасно, дозволить Вам жити в своє задоволення, не працюючи.

Це короткий перелік найпоширеніших цілей, але всі люди різні, і Ви напевно подумки доповнили і виправили цей список. А може бути, Ви ще й не ставили перед собою ніяких довгострокових цілей? У будь-якому випадку, для досягнення цілей потрібні гроші. Ось одне з популярних прислів'їв: "Копай колодязь перш, ніж настане спрага". Іншими словами, не відкладайте початок заощаджень до того моменту, коли вирішите реалізувати якусь свою мету!

Вирішіть, що для Вас найважливіше 

Якщо Ви не глава великої корпорації і не спадкоємець Ротшильда, то грошей Вам напевно не вистачає. Ваші потреби скоріш всього перевищують наявні у Вас ресурси. А якщо всі потреби не можна задовольнити одночасно, значить, треба впорядкувати їх за ступенем значущості. Одна з найбільших і, на жаль, найпоширеніших помилок – прийняття фінансових рішень без попередньої розстановки пріоритетів. Більшість людей настільки захоплені щоденними турботами і проблемами, що у них навіть часу не вистачає на абстрактні міркування.Голосів: 0, у середньому: 0 з 5
  Оцініть статтю!

Гроші будуть у Вас вже в 11:50

Сума:
грн.
Термін:
дн.

Останні новини

 Вітаємо з новорічними святами

Вітаємо з новорічними святами

Новий рік 2019

29 грудня 2018

Переможці 5-го етапу акції "Грошовий листопад"

Переможці 5-го етапу акції "Грошовий листопад"

Фінальний розіграш завершено. Всі призи знайшли своїх переможців!

28 листопада 2018

Переможці 4-го етапу акції "Грошовий листопад"

Переможці 4-го етапу акції "Грошовий листопад"

Чергові 6 щасливчиків виграли гроші

20 листопада 2018

Останні статті

Технологія блокчейн - чи є інтерес у банків?

Технологія блокчейн - чи є інтерес у банків?

У статті йдеться про зацікавленість банків у використанні технології блокчейну

27 січня 2020

Як знайти розумний баланс між накопиченням і марнотратством?

Як знайти розумний баланс між накопиченням і марнотратством?

Мотивуюча стаття - заклик діяти у напрямі фінансового благополуччя

19 листопада 2019

5 правил безпеки відправки онлайн-переказів

5 правил безпеки відправки онлайн-переказів

Випадки, за яких слід дотримуватися безпеки при користуванні електронними переказами

11 листопада 2019