RU
phone-icon 0 800 807-888
Кредити під заставу в Україні: види кредитування із забезпеченням

Кредити під заставу в Україні: види кредитування із забезпеченням

8 січня 2019

На сьогоднішній день люди повсюдно користуються послугами кредитування, тому що за допомогою даної послуги можна швидко та ефективно вирішити багато завдань в досить обмежений час. Це актуально як для юридичних, так і для фізичних осіб.

Забезпечення зобов'язань заставним майном клієнта є одним з найбільш важливих аспектів у кредитуванні, особливо при видачі кредитів на великі суми. Наявність заставного майна у клієнта – це додаткова гарантія для банку, бо дана обставина впливає на отримання позитивної відповіді від банку і видачу певної суми грошових коштів клієнту.

Звичайно, вартість даного майна повинна покривати можливі втрати банку у випадку, якщо позичальник не зможе своєчасно погасити всю кредитну суму.

Пропонуємо Вам розглянути які види майна можуть слугувати заставою для банків в сучасних реаліях і умови, на яких видаються кредити під заставу в Україні.

Типи забезпечення

Види забезпечення бувають дуже різними. Найбільш поширеними вважаються кредити під заставу нерухомості (квартира, будинок, земельна ділянка). Нагадаємо, що кредит на придбання нерухомості, при якому нерухоме майно виступає заставою, називається іпотекою.

Наступна популярна програма заставного кредитування від українських банків – кредити під заставу автомобіля. Останнім в Україні відзначається зростання кількості автокредитних ломбардів, в яких також можна отримати гроші під заставу транспортного засобу.

Деякі кредитори, хоча їх небагато, у вигляді застави можуть прийняти такі речі, наприклад, як ощадні рахунки особистого користування, облігації або акції, предмети розкоші чи дорогоцінні прикраси.

Слід пам'ятати, що вартість заставного майна завжди перевищує суму самого кредиту. Так, при заставі нерухомості, максимум, на що можна розраховувати – це 80% ринкової вартості. За автомобіль запропонують близько 50-60%.

Ще один популярний вид кредитування під заставу – це кредити в ломбарді. Такий вид кредиту дозволяє отримати невелику суму грошей (до 3-4 тисяч гривень) протягом 10-15 хвилин, пред'явивши тільки паспорт. Найпопулярніший вид застави в ломбардах – золото і вироби з нього.

Тепер розглянемо детальніше основні види заставного кредитування.

Кредити під заставу нерухомості

Найкращою заставою для банків виступає нерухомість. Це обумовлено рядом причин, головні з яких:

 • постійний попит на нерухомість;
 • здійснення оцінки заставного майна банківськими представниками (відповідно, вартість нерухомості знижується порівняно з ринковою ціною);
 • велика ймовірність зростання цін на нерухомість з плином часу (мінімальний ризик зниження цін на нерухоме майно після закінчення термінів кредитування).

Об'єктами застави можуть виступати:

 • будь-які житлові приміщення (приватні будинки, квартири, а також частки даної нерухомості);
 • нерухомість комерційного призначення (складські, офісні чи виробничі приміщення);
 • ділянки землі у власності позичальника.

Також варто відзначити, що кредит може бути виданий як під заставу вже наявної у власності нерухомості, так і на нерухомість, що купується (при іпотеці, наприклад). При цьому варіант видачі коштів під заставу іпотечної нерухомості навіть кращий, тому що процедура оформлення набагато спрощується.

Віддавши в заставу банкові нерухомість, Ви зможете отримати найбільшу суму кредиту. Та основним недоліком в даному випадку виступає тривалість даного оформлення, що спричиняє великі витрати часу. Тривалий розгляд заявок банками обумовлений тим, що з моменту подачі Вами заявки на кредит банку необхідно підготувати безліч документів і оцінити нерухомості.

Кредитування під заставу автомобіля

Другим за популярністю заставним майном після нерухомості виступає автотранспорт. Серед особливостей оформлення кредиту під заставу даного виду майна виділяються:

 • авто повинно бути відносно новим і мати гарний технічний стан;
 • транспортний засіб в обов'язковому порядку повинен бути застрахованим.

При оформленні кредитів під заставу авто Ви можете отримати близько 60-70% його оцінної вартості. Також важливим нюансом, який може створювати незручність є те, що оригінали документів на авто повинні протягом терміну кредитування зберігатися в банку.

Ломбардний кредит

Найчастіше в ломбарди здають золоті прикраси з дорогоцінним камінням та подібні вироби або золоті злитки. Також поширеною заставою такого роду є срібло, побутова техніка, електроніка, ручний інструмент, велосипеди і т. ін.

В першу чергу, при здачі в ломбард прикрас з дорогоцінних металів (з дорогоцінним камінням чи без нього) варто розуміти, що Ви не зможете отримати за них ринкову вартість. Вам дадуть суму, що приблизно дорівнює половині ринкової ціни виробів.

Оцінка виробів здійснюється за вагою, як брухт. При заставі виробів з дорогоцінними камінням, камені не враховуватимуться, в розрахунок ввійде лише вага золота у виробі.

Техніка в ломбардах також приймається в якості застави. Вона займає друге місце за популярністю після золота і дорогоцінних металів. Зараз це актуально, бо багато технічних засобів коштують дуже дорого і цінуються нарівні з коштовностями.

Здати в ломбард можна найрізноманітніші види техніки, починаючи з мобільних телефонів і закінчуючи газонокосарками або пральними машинками. Головними критеріями при оцінці техніки в ломбардах виступають: рік випуску виробу, наявність гарантії, технічний стан.

Базовою ціною вважають вартість даного товару в інтернеті, а позичальникові видають 50% від ринкової вартості, але в більшості випадків позичальник отримує менше 30% вартості техніки.

Решта видів застав

Банки приймають в заставу також й інше майно, що менш популярне, але має високу цінність. Це може бути:

 • товари в обороті підприємства;
 • спеціалізована техніка та обладнання;
 • цінні папери та акції;
 • частка статутного капіталу компанії;
 • камені та дорогоцінні метали різних видів (ювелірні прикраси та антикваріат);
 • нематеріальні активи та ін.

Як правильно оформити заставу?

Заставою вважається угода, яка регламентує, що одна сторона передає іншій стороні часткові права на конкретне майно. Якщо позичальник не виконує своїх зобов'язань, тоді заставне майно переходить у власність кредитора. Оформлення кредиту під заставу повинно відповідати кільком основним правилам:

 • майно підлягає оцінці (витрати на оцінку повинен компенсувати позичальник);
 • між сторонами повинен бути в обов'язковому порядку оформлений договір застави;
 • вартість заставного майна не повинна бути меншою, ніж сума кредиту з урахуванням відсотків, які на нього нараховані;
 • позичальник зобов'язаний надати підтвердження прав власності на майно, що надається під заставу.

Переваги кредитів під заставу

Розглянута форма кредитування, безсумнівно, дає позичальникові низку переваг порівняно з кредитами без застави. Головним з них виступає нижча процентна ставка (це пов'язано з мінімальним для кредиторів ризиком) і низький відсоток відмов. Наприклад, при оформленні кредиту під заставу нерухомості, процентна ставка може бути найнижчою серед інших видів кредитування, а це в свою чергу дає високий попит і конкурентну спроможність на ринку кредитних послуг.

Де швидко взяти кредит, якщо немає можливості надати заставу?

У разі, якщо у Вас немає змоги надати заставу, Вам варто звернути увагу на інші варіанти для отримання необхідної Вам суми.

Компанія Твої Гроші пропонує клієнтам швидке оформлення кредиту онлайн без застави. Наша компанія вже довгий час працює на ринку кредитних послуг і ми встигли вже видати онлайн позики тисячам людей, при цьому для оформлення кредитів людям навіть не довелося виходити з дому. Ви просто можете зайти до нас на сайт, оформити заявку і гроші будуть зараховані на Вашу карту буквально через 1-15 хвилин.

Серед переваг кредитування в нашій компанії Твої Гроші головними є:

 • для отримання кредиту не потрібні застава, поручителі, довідка про доходи;
 • немає необхідності виходити з дому для оформлення кредиту;
 • цілодобовий режим роботи сервісу;
 • не потрібно вказувати мету кредитування – просто вкажіть суму і термін кредитування;
 • гроші переводяться безпосередньо на банківську карту (це виключає їх втрату або крадіжку);
 • погашати заборгованість можна різними способами (готівкою в терміналах або через інтернет);
 • є можливість оформлення кредиту готівкою при особистому відвідуванні одного з наших офісів.

Звертайтеся в сервіс Твої Гроші і Ви переконаєтеся, що користуватися онлайн-кредитуванням дуже просте і комфортне!Голосів: 0, у середньому: 0 з 5
  Оцініть статтю!

Гроші будуть у Вас вже в 12:23

Сума:
грн.
Термін:
дн.

Останні новини

 Вітаємо з новорічними святами

Вітаємо з новорічними святами

Новий рік 2019

29 грудня 2018

Переможці 5-го етапу акції "Грошовий листопад"

Переможці 5-го етапу акції "Грошовий листопад"

Фінальний розіграш завершено. Всі призи знайшли своїх переможців!

28 листопада 2018

Переможці 4-го етапу акції "Грошовий листопад"

Переможці 4-го етапу акції "Грошовий листопад"

Чергові 6 щасливчиків виграли гроші

20 листопада 2018

Останні статті

Що робити при блокуванні банківської карти?

Що робити при блокуванні банківської карти?

Належні та впорядковані дії при блокуванні Вашої банківської карти

11 червня 2019

Як оформити кредит при неофіційному працевлаштуванні?

Як оформити кредит при неофіційному працевлаштуванні?

Умови отримання кредиту при неофіційному доході

4 червня 2019

Що таке експрес кредити і чому не варто їх уникати?

Що таке експрес кредити і чому не варто їх уникати?

Знайомство з видом швидких позик – експрес-кредитами

30 травня 2019