RU
phone-icon 0 800 807-888
Переваги та недоліки інтернет-банкінгу

Переваги та недоліки інтернет-банкінгу

20 червня 2019

Сьогодні, коли інформаційні технології досягли неабиякого розвитку, для здійснення будь-якої фінансової операції, вже немає необхідності відвідувати філію банківської установи, витрачаючи для цього багато часу. Здійснити оплату будь-якої послуги, відправлення грошових коштів друзям чи рідним, обмін валюти та багато іншого в будь-який час доби можна за допомогою функції інтернет-банкінгу.

Коли вперше з'явився інтернет-банкінг?

Технології, за допомогою яких можна було у віддаленому режимі контролювати свій банківський рахунок, вперше почали з'являтись ще у 80-х роках ХХ століття в Сполучених Штатах. Називались ці системи Home Banking і за їх допомогою, через телефон, можна було підключитися до комп'ютера банківської установи і здійснювати обмежені фінансові операції. Сама програма була створена як відповідь на введення обмежень, які тоді держава наклала на фінансовий бізнес Америки – банківським установам заборонялось відкривати свої відділення в інших штатах, крім того, в якому вони були зареєстровані.

Пізніше, коли інтернет-технології почали стрімко розвиватися, багато банківських установ почали вдосконалювати програми інтернет-банкінгу. У США в 1997 році було запущено першу на нашій планеті віртуальну банківську установу SecurityFirstNetwork. А через 4 роки, клієнти знаменитого на весь світ Bank of America отримали можливість самостійно входити до особистого кабінету інтернет-ресурсу банку, контролювати свій рахунок та здійснювати прості операції – перекази, платежі та ін.

Суть

Онлайн-банкінг є системою, за допомогою якої користувачі можуть керувати своїм банківським рахунком через Інтернет. Така послуга для клієнтів будь-якого банку є стандартом. Будь-хто з клієнтів банківської установи має можливість пройти реєстрацію в системі банку, отримати пароль, логін, і, навіть не залишаючи меж свого будинку, здійснювати будь-які фінансові операції.

Найчастіше клієнти виконують такі операції:

 • поповнюють свій (або будь-який інший) мобільний рахунок;
 • роблять перекази з карти на карту;
 • сплачують комунальні платежі;
 • сплачують штрафи та податки;
 • оплачують товари.

Щоб мати можливість робити це, клієнту банківської установи потрібно мати лише комп'ютер або смартфон, підключені до Інтернету.

Можливості інтернет-банкінгу

Інтернет-банкінг, який пропонують своїм клієнтам провідні банківські установи має майже ідентичні функціональні можливості. Ось перелік найчастіше використовуваних серед них:

 1. Можливість контролювати свій банківський рахунок або кредитну карту – Ви в будь-який час дня і ночі можете перевірити залишок грошових коштів або проконтролювати їх переміщення. Наприклад, при покупках або отриманні онлайн позик на карту.
 2. Оплата за послуги (цифрове телебачення, стільниковий зв'язок, Інтернет, штрафи, податки та ін.). Для максимальної комфортності таких оплат (щоб заощадити час на заповнення платіжних реквізитів) в інтернет-банкінгу можна створити і зберегти свої шаблони, за допомогою яких платежі можна буде здійснювати набагато швидше й зручніше. Також, практично у всіх банківських установ, є функція «Автоплатіж», за допомогою якої можна все сплачувати в автоматичному режимі, не переживаючи що якийсь із платежів буде прострочений. Програма сама здійснюватиме оплату, а Ви зможете заощадити для себе ще більше часу.
 3. Переміщення коштів з одного рахунку на інший, поповнення гаманців електронних платіжних систем, оплата кредитів.
 4. Можливість в дистанційному режимі відкривати нові рахунки або створювати вклади (вносити грошові кошти на депозит).
 5. Переказ коштів на рахунок іншого клієнта банківської установи або на рахунки інших банківських установ.
 6. Відсутність оплати за використання програми. Сьогодні практично всі банківські установи надають своїм клієнтам можливість користуватись онлайн-банкінгом на безкоштовній основі.

Ризики використання онлайн-банкінгу

Якщо не дотримуватись основних правил безпеки при використанні онлайн-банкінгу – це здатне викликати втрати грошових коштів зі свого рахунку. Тому, проводячи фінансові операції через інтернет-банкінг потрібно:

 • контролювати, чи відбулося з'єднання з сервером Вашого банку (перед адресою інтернет-ресурсу банку має бути https), бо зараз шахраї створюють свої фейкові ресурси;
 • необхідно систематично перевіряти виписки за рахунками (таким чином, Ви зможете уникнути шахрайського списання грошових коштів);
 • використовувати лише ліцензійні антивірусні програми, щоб захистити свої кошти від програм-шпигунів і злому;
 • якщо є така можливість, не варто підключатись до свого інтернет-банкінгу, перебуваючи в публічних точках доступу до мережі і завжди працювати з програмою лише через захищені точки доступу;
 • ніколи не залишайте комп'ютер/смартфон з відкритою сторінкою інтернет-банкінгу без нагляду;
 • раз на місяць пароль для входу в систему банку бажано міняти;
 • нікому не можна давати свій логін і пароль для входу в систему онлайн-банкінгу.


Голосів: 1, у середньому: 1.0 з 5
  Оцініть статтю!

Гроші будуть у Вас вже в 16:56

Сума:
грн.
Термін:
дн.

Останні новини

 Вітаємо з новорічними святами

Вітаємо з новорічними святами

Новий рік 2019

29 грудня 2018

Переможці 5-го етапу акції "Грошовий листопад"

Переможці 5-го етапу акції "Грошовий листопад"

Фінальний розіграш завершено. Всі призи знайшли своїх переможців!

28 листопада 2018

Переможці 4-го етапу акції "Грошовий листопад"

Переможці 4-го етапу акції "Грошовий листопад"

Чергові 6 щасливчиків виграли гроші

20 листопада 2018

Останні статті

Що таке Форекс? Плюси і мінуси валютного ринку

Що таке Форекс? Плюси і мінуси валютного ринку

Стаття про те, що таке ринок Форекс, плюси й мінуси торгівлі на ньому

28 жовтня 2019

5 помилок, здатних призвести до проблем з кредитами

5 помилок, здатних призвести до проблем з кредитами

Помилки позичальників, що призводять до проблем при погашенні взятих кредитів

22 жовтня 2019

Кредитування під заставу криптовалюти – новий виток розвитку криптоіндустрії

Кредитування під заставу криптовалюти – новий виток розвитку криптоіндустрії

У статті розглядається кредитування під заставу криптовалюти

16 жовтня 2019