RU
phone-icon 0 800 807-888
Технологія 3D Secure - ґарант Вашої безпеки

Технологія 3D Secure - ґарант Вашої безпеки

6 лютого 2019

Онлайн-покупки та оплата рахунків в інтернеті стали невід'ємною частиною нашого повсякденного життя. Але це не зменшило інтересу шахраїв поживитися чужими грошима. Щоб забезпечити безпеку розрахунків в інтернеті й була розроблена унікальна 3D-Secure технологія, яка є частиною міжнародних програм, таких як MasterCard® SecureCode™ і VerifiedbyVisa.

Розберемо її докладніше.

У чому переваги технології 3D-Secure?

Щоб гарантувати найкращу безпеку при онлайн-розрахунках карткою і захистити персональні дані власника картки, платіжні системи постійно знаходяться в пошуках нових технологій для максимальної безпеки.

Сьогодні протокол 3D-Secure визнаний за стандарт безпеки більшістю міжнародних платіжних систем. А спочатку він був розроблений для системи Visa. У кожній окремій платіжній системі стандарт, який використовує вищевказану технологію, має свою назву. Слід розуміти, що MasterCard® SecureCode™, Verified by Visa, Світ Accept, і JCB International J/Secure – це один і той же стандарт безпеки, який підтримується особливим протоколом і має на увазі 2-х факторну ідентифікацію власника пластикової картки.

Принцип роботи технології

При онлайн-розрахунках у клієнта запитують безліч даних, що стосуються його банківської карти. Незважаючи на те, що всі ці дані є тільки у власника пластику, вони легко можуть загубитися, бо записані на самій картці. Технологією 3D-Secure передбачено ще одну дію при оплаті, що допомагає легко ідентифікувати особу власника.

Якщо на самій карті передбачений захист з використанням 3D-Secure, то в проміжку між введенням даних і фактичним розрахунком, з'явиться ще одна, обов'язкова дія. Тримач пластику повинен буде ввести секретний код. Секретний код може бути разовим або постійним.

Постійний код не такий надійний. Його легко можна втратити, якщо здійснювати оплату за допомогою пристрою, зараженого вірусом. В Україні, в основному, практикується одноразовий пароль, який приходить власникові на його мобільний телефон. В інших розвинених країнах використовується метод з токенами. Це спецпристрої, які генерують єдину унікальну відповідь для будь-якої операції.

Для успішного завершення оплати необхідно буде вказати код. Код перевірки прийде протягом декількох хвилин через SMS на телефон власника картки. Це в тому випадку, якщо 3D-Secure працює через оповіщення – SMS.

Банківська компанія відправить код на той номер, який прописано в договорі між банком і держателем пластика. Це дасть можливість ідентифікувати власника. Платіж обробляється після введення коду, гроші з карти списуються.

Підключення/відключення технології 3D-Secure

Підключити або відключити послугу 3D-Secure може банк, який і випустив дану картку. Підключення послуги 3D-Secure – процедура безкоштовна. Системи Visa і MasterCard зобов'язують банківські структури надавати технологію безкоштовно. Оплатити послугу потрібно буде в тому випадку, якщо клієнт купує спеціальний пристрій, що дозволяє генерувати секретні коди (токени).

Щоб підключити 3D-Secure технологію до своєї карти, Вам необхідно буде подати відповідну заяву. Банк не має права відмовити клієнту, якщо карта не підтримує онлайн-платежі. Відмова в підключенні технології – порушення умов платіжних систем. Якщо клієнт, наприклад, їде за кордон і хоче відключити технологію, то йому також необхідно буде звернутись з проханням до банку. У відключенні банк може відмовити.

До більшості пластиків технологія 3D-Secure підключається автоматично.

Додаткові заходи безпеки при онлайн-платежах

Не зайвим буде вказати прості правила безпеки, які допоможуть Вам убезпечити свої дані

  • ніколи й нікому не розголошуйте свої особисті дані та дані Вашої банківської карти. Не відповідайте на телефонні дзвінки та SMS з такими питаннями;
  • періодично перевіряйте залишок на Вашому рахунку. При підозрі у незаконних операціях, негайно зв'яжіться з банком;
  • дізнайтесь і запам'ятайте номер, з якого відправляє SMS Ваш банк. Довіряйте повідомленням виключно з цього номера;
  • знищуйте документи, на яких є реквізити Вашої банківської карти (виписка, чек).

Як грамотно (безпечно) оформити кредит на карту банку?

Останнім часом в Україні успішно розвивається популярна послуга видачі швидких онлайн-позик на карту банку. Шахраї теж не відстають, і розробляють нові схеми для отримання «легкої наживи», видаючи себе за офіційні фінансові організації.

Запам'ятайте основні моменти, на які необхідно звернути увагу, при оформленні онлайн-заявки на кредит, щоб максимально убезпечити себе і своїх близьких від хитрих дій шахраїв.

  • На офіційному сайті кредитної компанії повинна бути вказана адреса і контактний номер телефону служби підтримки.
  • Робота сайту ґрунтується на безпечному протоколі, який виключає перехоплення конфіденційної інформації в момент заповнення заявки.
  • Наявність у кредитній компанії зареєстрованої торгової марки, під якою вона надає свої послуги (сайт в домені .ua, або копія свідоцтва про реєстрацію торгової марки).
  • Наявність фізичної адреси організації (з можливістю перевірити).

На сайті компанії повинні бути вказані всі правила оформлення кредиту (приклад договору) і представлені копії реєстраційних документів та ПІБ засновників.Голосів: 0, у середньому: 0 з 5
  Оцініть статтю!

Гроші будуть у Вас вже в 05:10

Сума:
грн.
Термін:
дн.

Останні новини

 Вітаємо з новорічними святами

Вітаємо з новорічними святами

Новий рік 2019

29 грудня 2018

Переможці 5-го етапу акції "Грошовий листопад"

Переможці 5-го етапу акції "Грошовий листопад"

Фінальний розіграш завершено. Всі призи знайшли своїх переможців!

28 листопада 2018

Переможці 4-го етапу акції "Грошовий листопад"

Переможці 4-го етапу акції "Грошовий листопад"

Чергові 6 щасливчиків виграли гроші

20 листопада 2018

Останні статті

Секрети роботи кредиторів. Кому банки та МФО видають кредити?

Секрети роботи кредиторів. Кому банки та МФО видають кредити?

Способи перевірки позичальника на благонадійність

13 серпня 2019

Оплата смартфоном замість банківської карти

Оплата смартфоном замість банківської карти

Сплата за послуги та покупки за допомогою сучасного NFC-модуля на смартфоні

31 липня 2019

Витрачаємо гроші правильно – поради, рекомендації

Витрачаємо гроші правильно – поради, рекомендації

Як розумні витрати впливають на бюджет

23 липня 2019