RU
phone-icon 0 800 807-888
Які бувають банківські карти?

Які бувають банківські карти?

22 грудня 2017

На сьогоднішній день існує кілька типів банківських карт, які відрізняються географічними характеристиками застосування, мірою приналежності фінансів, призначенням. Вивчимо кожен підвид банківських карт детальніше.

Види карт в залежності від території використання

 • Віртуальні
 • Міжнародні
 • Локальні.

Під віртуальними банківськими картами прийнято розуміти ті карти, що служать з метою реалізації операцій за допомогою Інтернету. По можливостях вони практично нічим не відрізняються від стандартних карток, крім того що вони не існують фізично, а тільки у вигляді набору платіжних даних, і це робить абсолютно неможливим застосовувати картки в терміналах, банкоматах. До того ж, власники карток не можуть розраховувати на отримання готівки в касі банківського відділення, не рахуючи послуги із закриття картки, у разі наявності на ній залишку зі знаком плюс. Отже, віртуальна карта в сутності являє собою лише платіжні реквізити, які можна використовувати для оплати товарів і послуг за допомогою еквайрингу.

Під міжнародними банківськими картами розуміють картки існуючих міжнародних банківських систем. Найпопулярнішими серед них прийнято вважати MasterCard і Visa. Картки цих систем можуть бути різних видів, вони мають абсолютно різні функції. Найпопулярніші функції дають можливість виконувати операції майже в кожному терміналі, банкоматах по всій земній кулі, реалізовувати оплати покупок в Інтернет і торгових точках, обладнаних терміналами по прийому платежів. Велика частина карт, що випускають банки, в основі мають саме такі платіжні системи.

Під внутрішньобанківськими або локальними картами розуміють такі карти, які служать з метою реалізації операцій виключно в межах системи установи-емітента. Їх допустимо застосовувати виключно в терміналах, банкоматах банку-емітента. Тоді як термінали та банкомати інших банків не завжди надають обслуговування подібних карт. Що стосується оплати покупок в магазинах, їх реально виконувати виключно у разі присутності терміналу цього банку. Виконувати операції в мережі Інтернет за допомогою даної картки неможливо, не рахуючи операцій на ресурсі банку-емітента виключно, якщо дана можливість передбачена.

В залежності від приналежності засобів

 • Передплачені картки
 • Кредитні
 • Дебетові
 • Карти з дозволеним овердрафтом.

Під передплаченою банківською картою прийнято розуміти такі, на яких у момент їх випуску зарахована певна грошова сума. При цьому всі розрахунки виконуються виключно від банку-емітента. Подібна картка дає можливість робити покупки, виконувати оплату послуги, за аналогічним принципом, що і стандартна дебетова картка. То банківська установа, яке випустило таку карту, здатне вносити ліміти на її використання, наприклад:

 • Виключена можливість поповнення карткового рахунку
 • Немає можливості переводити гроші
 • Неможливість здійснити повернення грошей, при втраті картки або після закінчення терміну її дії
 • Малий термін дії карти, після завершення якого, неможливо її замінити.

Одним з підвидів передплачених банківських карт можна вважати подарункові карти.

Кредитні картки служать з метою реалізації операцій за допомогою кредитних грошей. Що стосується специфіки, кредитна карта – практично те ж саме, що оформлення кредиту. Головна відмінність вважає в наступному: гроші допустимо використовувати в міру потреби, а нарахування відсотків виконується виключно на суму, що була за фактом витрачена.

За своїм характером кредитні картки багаторазові, це означає, погасивши взяту суму допустимо заново витрачати кредитні гроші. За ті періоди, коли кредитні гроші не використовуються, а на балансі немає заборгованості, не передбачена комісія.

Розмір кредиту встановлюється у персональному порядку, за таким самим правилам, як і під час оформлення звичайного кредиту.

Слід пам'ятати, що банки можуть випускати кредитки, на яких не передбачено наявність залишку зі знаком плюс. І це значить, якщо після внесення грошей на балансі карти сформувався «плюс», його заборонено витрачати, крім як на погашення кредиту після його задіяння у подальших операціях. При цьому кошти списуються в термін, передбачений в угоді для погашення кредиту.

Як правило, за кредитними картками передбачені більш низькі відсотки, ніж за картками з дозволеним овердрафтом, та все ж більш високі, ніж за цільовими кредитами.

На відміну від звичайного кредиту, використання кредитної лінії на карті припускає наявність «пільгового періоду» — установлений строк, протягом якого відсотки за витрачання позикових грошей не нараховуються. Тривалість даного періоду встановлюється залежно від конкретного банку, як правило, цей період становить 50-60 днів.

Важливо розуміти, кредитними картами дуже вигідно користуватися під час оплати покупок, оскільки за зняття готівки в банкоматах, багато банків додатково беруть певний відсоток, близько 3-5% від суми зняття.

Розрахункова або дебетова банківська карта дає можливість реалізувати операції в межах коштів, що міститься на балансі. Іншими словами власник картки має можливість витрачати виключно особисті гроші. Деякі банки встановлюють показник незнижуваного залишку – це певна сума, по мірі досягнення якої клієнт більше не зможе реалізовувати операції, перш ніж на баланс не будуть перераховані кошти. Більш того, в банківських умовах може бути встановлено нарахування відсотків на залишок коштів. Подібна картка, як правило, є зручною заміною паперових грошей, крім того дає можливість реалізовувати оплати за допомогою Інтернет. Більшість карт, емісія яких відбувається на території України – це дебетові карти.

Під банківськими картами з дозволеним овердрафтом варто розуміти вдосконалені дебетові карти, характерною рисою яких є можливість перевищити існуючі на балансі персональні кошти. При цьому перевищення грошей реалізується за допомогою кредиту, він в автоматичному порядку відкривається на картці у тому випадку, якщо сума реалізованої операції перевищує залишок зі знаком плюс.

Максимальна сума овердрафту обговорюється в угоді під час відкриття картки. Як правило, карти з дозволеним овердрафтом мають прив'язку до рахунків зарплатних карток, а тому надана сума погашається в автоматичному режимі після нарахування зарплати. Крім того, за рахунком допустимо виконання автоматизованих платежів, навіть при відсутності грошей на балансі, і це прирівнюється до кредиту.

Комісійні платежі за овердрафт почнуть нараховуватися після перевищення власних коштів і до моменту перерахування на баланс потрібної суми, враховуючи розмір комісії. В основному, розмір процентних ставок за операції овердрафту набагато вищі, ніж за стандартними кредитними картками.

Залежно від призначення

 • Передвипущені
 • Корпоративні
 • Зарплатні картки
 • Особисті (персональні).

По суті, передвипущені банківські картки являють собою карти, випущені ще до моменту формування клієнтом заявки на її оформлення. Дана карта початково не має відомостей про її хазяїна, на карті немає ініціалів власника. Така картка прикріплюється до рахунку, що відкривається на ім'я клієнта. Завдяки цій карті є можливість реалізовувати такий же перелік операцій, як і за допомогою дебетової, включаючи використання онлайн-банкінгу, отримання відсотків на залишок коштів. І все ж для більшої безпеки не рекомендовано застосовувати подібні картки в ролі основних, зберігати на них великі кошти, оскільки реалізація оплати допомогою таких карт не потребує подачі відповідних документів. До того ж, такі картки можуть не прийняти з метою бронювання номера в готелі, для оплати в інтернет-магазинах, для оренди автотранспорту.

Подібні передвипущені картки дуже зручні, якщо потрібно дуже швидко оформити картку, оскільки в даному випадку така процедура може зайняти не більше ніж пару хвилин. Ще їх часто застосовують банки з метою сплати відсотків або ж поповнення кредитного рахунку.

Під корпоративними картками прийнято розуміти такі, які випускаються для реалізації оперативних покупок, твори оплати послуг працівниками компаній в її інтересах, наприклад, оплата автомийок, заправок, ресторанів. Фінанси, зараховані на рахунок картки, знаходяться у володінні компанії. З цієї причини, будь-які операції, що реалізуються по картці, варто підтверджувати за допомогою чеків, інших документів, що засвідчують їх цільове використання.

Що стосується зарплатних карт, їх видають всім працівникам підприємства в межах зарплатних проектів (угода установи з банком щодо перерахування зарплати на картки). Як правило, умови використання зарплатних карт набагато вигідніші для працівників, ніж у разі використання персональних карток. До того ж, банки для власників зарплатних карток дуже часто істотно спрощують процедуру взяття кредиту, а також умови кредитування. Залежно від конкретного підприємства такі карти потрібно повертати по завершенню роботи в організації або ж допустимо продовжувати її використовувати до повного закінчення її терміну дії.

Персональні банківські картки відкриваються самостійно і використовуються для особистих потреб клієнта. Як правило, такі картки іменні (на карті нанесено ім'я-прізвище клієнта і надрукована його фотографія). У заздрості від необхідності такі картки можуть мати кредитний ліміт, офердрафт, можливість поповнення власними коштами з нарахуванням відсотків на власні кошти. Такі карти найбільш універсальні і безпечні, при використанні.

Додаткові можливості банківських карт

Банківські картки вже давно міцно увійшли в життя українців. Оплата товарів та послуг в мережі Інтернет, отримання зарплат, пенсій, стипендій, відсотків за депозитами, перекази коштів близьким та родичам – це неповний перелік можливостей, які відкриває банківська карта. В наслідок широкої поширеності карт, в Україні стала популярна послуга оформлення мікрокредитів на карту. Даною послугою щодня користуються десятки тисяч українців. Одним з провідних онлайн-сервісів України, який видає гроші в борг на карту, ТМ «Твої Гроші». Звернувшись до нас за кредитом, Ви отримаєте наступні переваги:

 • Швидке оформлення заявки, прийняття рішення і видача грошей (всього 15 хвилин)
 • Подати заявку на кредит через веб-сайт можна цілодобово, без вихідних, не виходячи з дому
 • Мінімум документів – тільки паспорт громадянина України і податковий код
 • Вік позичальника від 18 до 70 років
 • Для отримання кредиту не потрібна довідка про доходи, поручителі і запорука
 • Гроші можна отримати готівкою в мережі відділень Твої Гроші

Твої Гроші – флагман у світі надання швидких кредитів!Голосів: 3, у середньому: 2.3 з 5
  Оцініть статтю!

Гроші будуть у Вас вже в 23:39

Сума:
грн.
Термін:
дн.

Останні новини

 Вітаємо з новорічними святами

Вітаємо з новорічними святами

Новий рік 2019

29 грудня 2018

Переможці 5-го етапу акції "Грошовий листопад"

Переможці 5-го етапу акції "Грошовий листопад"

Фінальний розіграш завершено. Всі призи знайшли своїх переможців!

28 листопада 2018

Переможці 4-го етапу акції "Грошовий листопад"

Переможці 4-го етапу акції "Грошовий листопад"

Чергові 6 щасливчиків виграли гроші

20 листопада 2018

Останні статті

Технологія блокчейн - чи є інтерес у банків?

Технологія блокчейн - чи є інтерес у банків?

У статті йдеться про зацікавленість банків у використанні технології блокчейну

27 січня 2020

Як знайти розумний баланс між накопиченням і марнотратством?

Як знайти розумний баланс між накопиченням і марнотратством?

Мотивуюча стаття - заклик діяти у напрямі фінансового благополуччя

19 листопада 2019

5 правил безпеки відправки онлайн-переказів

5 правил безпеки відправки онлайн-переказів

Випадки, за яких слід дотримуватися безпеки при користуванні електронними переказами

11 листопада 2019