RU
phone-icon 0 800 807-888
Проблеми з кредитною карткою та способи їх вирішення

Проблеми з кредитною карткою та способи їх вирішення

10 травня 2019

Банківська картка загубилася, застрягла в банкоматі або нею заволоділи шахраї? Давайте розбиратися, що робити в подібних ситуаціях. Отже, розглянемо топ-9 поширених проблем з картами і дізнаємось, як їх вирішити.

Карта загубилася і нею оплачуються покупки

Ви не відразу помітили пропажу кредитки, а за цей час шахраї встигли придбати за Ваші гроші останню версію iPhone.

Ваші дії

Насамперед Вам потрібно зв'язатися з банком. В будь-якому випадку Вам доведеться дзвонити на гарячу лінію, щоб заблокували картку. Також не забудьте повідомити співробітнику про платежі, які Ви не здійснювали. Спеціаліст може оформити заявку на оспорювання фінансових операцій, проте на цьому необхідно наполягати. Багато банків не хочуть зв'язуватися з довгим процесом повернення грошових коштів, тому скоріш за все Вам дадуть відповідь, що Ви самі в усьому винні.

Після звернення в контакт-центр, потрібно обов'язково прийти в будь-яке відділення банку і скласти претензійну заяву. До документа слід додати докази, що Ви не могли фізично купити телефон, наприклад, в Дніпрі, якщо зараз перебуваєте у Львові.

Крім цього, власнику картки потрібно піти в поліцію і написати заяву про крадіжку. Документ, що підтверджує факт прийняття заяви про крадіжку, може істотно вплинути на процедуру повернення коштів. Він є доказом, що Ваша платіжна карта дійсно була загублена.

Банкомат «проковтнув» карту

Неважливо, що трапилось – банкомат завис, неправильно ввели ПІН або забули забрати картку – вона залишилась в апараті, і у Вас немає можливості її отримати.

Ваші дії

У разі, коли зависає банкомат, Вам допоможе кнопка «Скасувати». Затисніть її на кілька секунд. Якщо пристрій не поверне карту, телефонуйте в банк. Співробітник контакт-центру підкаже Вам, що робити далі. Не відходьте далеко від банкомату, він може розвиснути і видати карту.

Якщо карту не вдалося повернути, а фахівець банку не вживає ніяких екстрених заходів, залишається єдиний вихід – заблокувати карту. Інакше нею можуть заволодіти шахраї і скористатись Вашими грошима.

Забули карту в магазині і повернулися за нею через деякий час

Оплачували покупки в магазині, а через певний час згадали, що забули там карту. Повертаєтесь в магазин і знаходите пропажу. Продавець віддає Вам кредитку, проте чуття підказує, що заспокоюватись ще рано.

Ваші дії

Віра в людську доброту – прекрасна якість, але коли справа стосується фінансів, потрібно тверезо оцінювати можливі ризики. У такій ситуації краще перестрахуватися, заблокувати карту і замовити випуск нової. Повірте, інформації, зазначеної на пластиці, цілком вистачить, щоб зробити покупки в зарубіжних онлайн-магазинах.

Карту заблокували через неправильне введення пароля

Ви забули ПІН-код від картки, спробували підібрати необхідну комбінацію по пам'яті, але всі 3 спроби виявилися провальними. В результаті банківська карта заблокувалась.

Ваші дії

Якщо банкомат проковтнув Вашу карту через підозрілі операції чи неправильно введений ПІН-код, як правило, він видає чек із зазначенням коду причини вилучення. Подальші дії залежатимуть від банку. Вам потрібно зателефонувати за номером, що вказаний на зворотному боці картки, і з'ясувати чи можна розблокувати карту зараз, і що для цього потрібно зробити.

Двічі списалися гроші за покупку

Ви розраховуєтесь в магазині, а касир повідомляє, що платіж не вдалося здійснити. Після повторної спроби оплатити товар Вам приходить СМС, де вказано, що кошти списані 2 рази.

Ваші дії

Часом повідомлення приходять помилково, тому в першу чергу Вам потрібно зайти в онлайн-банкінг і переконатись, що гроші були двічі списані. Якщо підтвердиться подвійний платіж, вирішуйте це питання з адміністрацією магазину. Якщо вам відмовлять у скасуванні другого платежу або в поверненні коштів, беріть всі чеки і йдіть оскаржувати транзакцію у відділення банку.

Офіціант забирає Вашу картку

Ви попросили у офіціанта рахунок. Він каже, що термінал на касі, просить Вашу карту і йде з нею.

Ваші дії

Не віддавайте офіціантові карту. Ідіть разом з ним до терміналу і розраховуйтесь там. В іншому випадку можуть скопіювати інформацію з карти. Це може призвести до втрати коштів.

Карта заблокована, а чому невідомо

Якщо транзакції не проходять, і карта перетворилася в непотрібний пластик, швидше за все в банку вирішили, що Ваші кошти в небезпеці. У фінансовій організації могли подумати, що дані карти або саму картку було викрадено. Наприклад, якщо Вашою карткою за короткий проміжок часу розраховувалися в 2-х різних країнах.

Також заблокувати карту може й сама платіжна система. Так трапляється, якщо Ви, наприклад, розплатилися в місці, де було зафіксовано витік інформації або ж зняли готівку в банкоматі, який внесений до списку підозрілих пристроїв.

Ваші дії

Якщо платіжна карта була заблокована банком, спробуйте подзвонити на гарячу лінію. Якщо Ви доведете, що всі платежі здійснювались Вами, можливо, Вам розблокують карту відразу. Якщо карту заблокувала платіжна система, доведеться замовляти нову карту.

Не забувайте, що заблокували картку, але не рахунок, а це значить, що Ви зможете отримати доступ до грошей одним і трьох запропонованих способів:

  • зняти готівку в відділенні банку (візьміть із собою паспорт);
  • оплачувати товари і послуги через онлайн-банкінг;
  • перевести кошти на іншу картку через інтернет-банкінг.

Повідомлення про блокування картки можуть розсилати шахраї. Якщо Вам прийшло подібне СМС, перевіряйте хто відправник. Ні в якому разі не повідомляйте дані карти, не переходьте за посиланнями і не передзвонюйте на сумнівні номери. У базі банку відображається вся інформація по Вашій карті, тому співробітники банку ніколи ці дані не питають.

Операція пройшла успішно, але банкомат не видав гроші

Ви ввели пароль, вказали потрібну суму, чекаєте грошей, а банкомат видає напис, що запит не вдалося обробити. При цьому Вам прийшло повідомлення про зняття грошей.

Ваші дії

Перевірте, чи змінився стан рахунку. Якщо це не помилка, не йдіть від банкомату, він може видати готівку трохи пізніше. Також не забудьте зателефонувати в банк і пояснити ситуацію.

Звертатися слід в банк, який видав Вам карту, а не в організацію, якій належить банкомат. Розкажіть, де це сталося, яку Ви запитували операцію. Часом, цієї інформації достатньо, щоб кошти повернулися на рахунок.

Сфотографуйте номер пристрою, візьміть контакти людей, які бачили, що Ви не забирали купюри. Це стане в нагоді у випадку, якщо Вам потрібно буде доводити свою правоту. Якщо дзвінок в банк не допоміг вирішити проблему, йдіть до найближчого відділення і складайте претензію. У банку повинні порівняти дані інкасації з інформацією на чековій стрічці і повернути гроші.

Ви знайшли чужу кредитку

Ви знайшли чиюсь платіжну карту під час вигулу собаки в парку. Наївний власник навіть вказав на пластиці ПІН-код.

Ваші дії

Правильніше за все зателефонувати в фінансову організацію, яка випустила цю карту, повідомити банківському співробітнику про знахідку і заблокувати картковий рахунок. Це найбезпечніший варіант. У такому випадку власник картки не переживатиме, що у когось збереглися дані карти. Він просто звернеться в банк і замовить нову кредитку.

Чого вже точно не можна робити, якщо не хочете, щоб проти Вас порушили кримінальну справу за статтею шахрайство, це розплачуватись знайденою картою або знімати готівку в банкоматі.Голосів: 1, у середньому: 5.0 з 5
  Оцініть статтю!

Гроші будуть у Вас вже в 04:37

Сума:
грн.
Термін:
дн.

Останні новини

 Вітаємо з новорічними святами

Вітаємо з новорічними святами

Новий рік 2019

29 грудня 2018

Переможці 5-го етапу акції "Грошовий листопад"

Переможці 5-го етапу акції "Грошовий листопад"

Фінальний розіграш завершено. Всі призи знайшли своїх переможців!

28 листопада 2018

Переможці 4-го етапу акції "Грошовий листопад"

Переможці 4-го етапу акції "Грошовий листопад"

Чергові 6 щасливчиків виграли гроші

20 листопада 2018

Останні статті

Секрети роботи кредиторів. Кому банки та МФО видають кредити?

Секрети роботи кредиторів. Кому банки та МФО видають кредити?

Способи перевірки позичальника на благонадійність

13 серпня 2019

Оплата смартфоном замість банківської карти

Оплата смартфоном замість банківської карти

Сплата за послуги та покупки за допомогою сучасного NFC-модуля на смартфоні

31 липня 2019

Витрачаємо гроші правильно – поради, рекомендації

Витрачаємо гроші правильно – поради, рекомендації

Як розумні витрати впливають на бюджет

23 липня 2019